| anonim_4396 a întrebat:

Cum respectati voi ca si crestini partea cu "iubeste-ti aproapele" si lamuriti-ma unde-i "toleranta crestina" din moment ce sunteti homofobi?

8 răspunsuri:
| chelstone a răspuns:

De unde si pana unde ateii sunt homalai?! Vrei sa-ti prezint cazul unor italieni crestini de altfel (gay) care doreau sa se casatoreasca?! Sau poate vrei exemple de crestini homosexuali din Roamnia?!

| chelstone a răspuns:

''Om fi noi crestinii homofobi''
Daca asa arata un bun crestin, si daca jicnirile si ura sau blamarea aproapelui sunt virtuti crestine, atunci, sunt mandru ca nu sunt crestin.

| chelstone a răspuns:

''Om fi noi crestinii homofobi''
Tu nu esti crestin ma, nu esti nici macar civilizat, ''dresat'', cu atat mai putin om.

| seagate a răspuns:

Cand iubirea pute a ca cat trebuie sa fii gay sau ateu sa-ti placa.

| nesuferit a răspuns:

Ei sunt crestini doar pentru ca asa s'au nascut, pentru ca nu respecta niciuna din valorile crestine

| EvangelineDS a răspuns:

De curiozitate ...esti crestin nu? ''pm fi NOI crestinii homofobi...'' parca in biblie spunea sa iti iubesti aproapele si sa nu injuri, tu de ce faci asta?!

Răspuns utilizator avertizat
| RetardedRacoons a răspuns:

Hai ba fii serioasa, crestinii sunt oameni?