| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ajung sa fiu drept inaintea lui Dumnezeu? Ce ma opreste sa am o relatie corecta cu Dumnezeu? http://www.youtube.com/watch?v=4Sn2Ou-kunA

Răspuns Câştigător
| danut a răspuns:

Informatia ceruta se gaseste scrisa in Biblie. Eu pot fi drept inaintea lui Dumnezeu DOAR prin REPREZENTANT, adica prin Domnul Isus Hristos. In privinta relatiei cu Dumnezeu se aplica acelasi principiu, DOAR prin Domnul Isus Hristos, numai prin El avem acces la Tronul lui Dumnezeu.

14 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Ca sa fiu drept inaintea lui Dumnezeu trebuie sa am o legatura vie, personala cu Mantuitorul, nu sa fiu legat de El numai prin niste forme religioase. Legatura vie a credintei!

| Vladuthz a răspuns:

Viciile, indemnurile la rau. Dreapta esti in fata lui Dumnezeu in momentul in care ai constiinta curata si stii ca e corect 100% tot ceea ce faci. happy
Uita-te la Zeitgeist (filmul din 2007), foarte frumos si sunt convins ca o sa-ti placa.
Sa ai o zi placuta si luminata >big grin

| TheTigerX a răspuns (pentru Vladuthz):

Multi ati cazut prada acestui documentar manipulator.

| RAY a răspuns:

Cum sa ajung sa fiu drept inaintea lui Dumnezeu?
in primul rand intrebare e falsa zeul tau nu exista
Ce ma opreste sa am o relatie corecta cu Dumnezeu?
el insuti sa se arate si voi vedea ce vrea de la mine nu sa stea ascuns acolo

| Wøodenpints a răspuns:

Logica şi raţiunea?

| reihiuke a răspuns:

Modul "pacatos de a trai". Iar dupa ce te botezi, tot modul pacatos de a trai te opreste happy

| i86e2 a răspuns:

Eu aș pune întrebările invers.
Cum să ajungă D-zeu să fie drept înaintea mea?
Ce îl oprește să aibă o relație corectă cu mine?
Din nefericire, răspunsul la ambele e că D-zeu nu există.

| Esperança a răspuns (pentru i86e2):

Nelegiuirile noastre pun un zid de despărţire între noi şi Dumnezeu; păcatele noastre ne ascund faţa Lui şi-L împiedică să ne-asculte!

| i86e2 a răspuns:

Am dovezi nenumărate. Întrebarea e: ce ai considera dovezi împotriva existenței zeului tău? happy

| charonmario a răspuns (pentru i86e2):

I86e2 demonstreaza tu ca Dumnezeu nu exista dar cu lucruri concrete tu ai vazut ce aberatii scrii ma prostia e la ea acasa ma la tine in creieras da numa un argument da real suta la suta vorbesti sa nu adormi si ai aere de vedeta si ce esti tu de faptun graunte de nisip ma in ochii lui Dumnezeu ATAT nimic mai mult si daca prostia ar durea ai fi numai prin spital mai baiatule

| mosc a răspuns:

Dar ce naiba mai vrea si Dumnezeu? Sa se duca dracului ca nu i-a cerut nimeni nimic. Mie sincer imi este scarba de acest dobitoc.

| EmaS a răspuns (pentru mosc):

Daer de tine, nu?

| Nucreeed a răspuns (pentru mosc):

Bravo ma...credeam ca sunt singuru care gandeste asa laughing)

| emilianapel a răspuns:

Nu e greu de loc, doar dificil, nici eu nu prea reusesc, dar tu daca vei reusi sa urmezi indeaproape pildele si sfaturile lui solomon{mai citeste si psalmii}, vei reusii sigur