| gratian a întrebat:

Cum sa scap de fantomele din apartament fara sa-l chem pe popa?

Răspuns Câştigător
| phantomitza a răspuns:

Nu prea ai cum..trebuie sa mergi la un preot sa vina sa faca festanie si dezlegari numai asa pleaca diavolul daca nu o sa fie mai rau. E singura solutie si trebuie sa mergi cat de repede.

36 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Și fantomele sunt de mai multe feluri, ale tale, de care fantome sunt?

| Angel0 a răspuns:

Inchiriezi o camera unui moldovean.

| aliceinchains a răspuns:

Ce fantome visezi, frate?

| OOOLEOOO a răspuns:

Spiritism se numeste cea ce ar putea ajuta nu popa.

Conform acestei teori ar trebui sa vorbesti cu spiritele ''ratacite'' nu trebui sa te speri de ele fiindca ele sunt ''confuze''.

Totusi am citit ca fumul ajuta, dar nu pe termen lung

| LoveToHate a răspuns:

Le sperii.

| WR104 a răspuns:

Nu ai si tu un aspirator prin casa?

| DyNo a răspuns:

Du-te la doctor... Auzi fantome, suntem in secolul 21!

Răspuns utilizator avertizat
| Pufuletica98 a răspuns:

Nu uita, este casa ta si nimeni nu te poate speria. Urla ca vrei sa iasa acum si ca tu esti sefa. Spunele sa ia-sa in numele lui Dumnezeu (fiind demoni ei se sperie de Dumnezeu).

| scrisoarededragoste a răspuns:

Lasă basmele cu fantome şi citeşte Biblia, vezi că nu există aşa ceva.

| Miauti a răspuns (pentru scrisoarededragoste):

Foarte tare raspunsul!

| scrisoarededragoste a răspuns (pentru Miauti):

Mă bucur că-l apreciezi. Mulţumesc.

| Thunderstruck a răspuns (pentru scrisoarededragoste):

Lasa basmele, citeste biblia? MORrolling on the floor))).

| TheTigerX a răspuns (pentru Thunderstruck):

Doamne ajuta!

| scrisoarededragoste a răspuns (pentru Thunderstruck):

Având în vedere că eşti utilizator avertizat înseamnă că nu este prima dată când iei peste picior răspunsurile sau întrebările celorlalţi. Te las în plata Domnului.

| Thunderstruck a răspuns (pentru scrisoarededragoste):

Nu obisnuiesc, uita-te la raspunsurile mele, am luat avertisment pentru ca-s ateu (na, adminii sunt cam rasisti). Doar m-a amuzat foarte tare raspunsul tau din cauza ironiei.

| Thunderstruck a răspuns (pentru TheTigerX):

Ce?

| scrisoarededragoste a răspuns (pentru Thunderstruck):

De unde ştii că avertismentul era pentru că eşti tu ateu? Ateu sau nu Isus te iubeşte şi te-aşteaptă să te întorci din drum...

Nu am vrut să fiu ironică, ci să îi arăt că Biblia e mult mai frumoasă decât orice altă carte scrisă. Biblia este scrisoarea de dragoste a lui Dumnezeu către noi.

| Thunderstruck a răspuns (pentru scrisoarededragoste):

Am presupus si eu asa. Oricum isus nu e moderator, nu stiu de ce l-ai bagat in discutia asta.Nu neg ca biblia e frumoasa, mai ales versetele alea din V.T. (sper ca ai inteles aropoul). Oricum, dumnezeu ne trimite pe vesinicie sa ardem, dar ne iubeste.

| scrisoarededragoste a răspuns (pentru Thunderstruck):

Nu este chiar aşa cum gândeşti tu. Nu te trimite El pe veşnicie să arzi, ci tu eşti cel care alegi drumul. Calea mântuirii sau calea pierzării.

Da, sunt minunate versetele Bibliei, citindu-le, înţelegându-le şi ascultându-le.

| Thunderstruck a răspuns (pentru scrisoarededragoste):

Ok, la primul paragraf nu mai comentez, e prea mult de zis, dar la al 2-lea, tu crezi ca versetele alea care ti le prezinta popa alcatuies singure biblia? Mai sunt si chestii care ne arata cat de mult ne iubeste dumnezeu, mai ales in V.T., sigur ai auzit si tu de ele.

| scrisoarededragoste a răspuns (pentru Thunderstruck):

Nu,nu am zis nimic de niciun popă. Ci mă refeream exact la Biblie. O deschid în fiecare seară şi dimineaţă şi citesc din ea. Normal că am citit despre dragostea lui Dumnezeu. Şi. că tot a venit vorba de Biblie, tu când ai citit din ea ultima dată?

| Thunderstruck a răspuns (pentru scrisoarededragoste):

Mai fata, vad ca nu intelegi, ma refer ca biblia nu e doar lapte si miere, sunt si versete in care doamne doamne ucide... Dumnezeu a comandat uciderea, sau a ucis direct 2, 7 milioane de oameni.Ghici ce, Satan 10.

| scrisoarededragoste a răspuns (pentru Thunderstruck):

Fiecare are dreptul să înţeleagă ce vrea. Tu interpretezi cum vrei Biblia şi cum îţi convine, nu cum ar trebui.

| Thunderstruck a răspuns (pentru scrisoarededragoste):

Nea, eu consider ca interpretarea corecta e aia in care cuprinzi toata biblia, toate versetele, fie bune, fie rele, nu ca tine doar pe cele bune.Asta nu intelegi, sau nu vrei sa intelegi.

| scrisoarededragoste a răspuns (pentru Thunderstruck):

Fiecare are modul său de a gândi. O seară plăcută.

| PuținConteazăNumele a răspuns:

Cred ca tu ai fantome in cap! Asa ceva nu exixta

| skrillex79 a răspuns:

Bai,ori ai vazut multe filme, ori trebuie sa te duci la un pshiholog.

| AhileSemiZeu a răspuns:

Cheama psihologul.

| ciprianjurje a răspuns:

Daca nu chemi preotul nu ai cum sa scapi de fantome deoarece fantomele sunt draci uite aici un blog, poate te ajuta(uita-te la pagina"Fantomele, mit sau realitate") : http://lucrul-fiarei.blogspot.ro/

| NoMusicNoLife25 a răspuns:

Incearca sa afli cine sunt acele persoane, cauta-le oasele laughing si da-le cu sare apoi ardele laughing) Stiu si eu asta de la un film laughing))).Ah, da, era sa uit! Incearca sa lasi filmele cu fantome pentru alt cineva, incearca sa te uiti si tu la o comedie ceva laughing)Da-le si tu in ma-sa lor si gata rolling on the floor

| IonutM4A1 a răspuns:

Nu-i asculta pe astia care nu cred in fantome...Acum sa-i intreb pe ei: "Dar Dumnezeu cei? Nu-i cumva tot o fantoma dar cu grad mai mare?" Raspundeti-mi la intrebare si mai vedem...

| Mahmurul20 a răspuns:

Poi fantomele cand il vad pe popa incep sa fuga deci cheama-l pe popa.

| Weakezor a răspuns:

Bun. Fii atent! Din experienta mea iti dau 3 sfaturi extrem de utile: 1. Daca tu chiar crezi ca e un demon la tine in casa (pentru ca fantomele normale sunt spirite ratacite si nu interactioneaza cu tine) cauta date despre el (afla cine e el mai intai - asta tine de tine) si incearca sa-l multumesti. 2. Cheama un preot sau un anchetator paranormal sa iti "curete casa". 3. Ia legatura cu fostul proprietar si vezi daca a murit cineva acolo. Vezi istoria apartamentului si daca e nevoie muta-te. Exista 3 motive pentru care esti "bantuit": 1. suferi de schizofrenie. 2. cineva din lumea de dincolo are boala pe tine si 3. apartamentul e bantuit sau ai fost intr-un loc bantuit si o fantoma s-a legat de aura ta. Daca tu chiar vrei sa vezi daca exista ia un reportofon si pune 6 intrebari simple incepand cu "e cineva aici?" si cu interval de 1 minut intre ele. Bafta!

| BornToBeBored a răspuns:

Ce fumezi?

| SteleColorate a răspuns:

Heylaughing m-a amuzat intrebarea ta:p! oricum, poate exista fantome dar eu nu am vazut niciunahappyse mai intamplau lucruri ciudate care intr-un fel ma faceau sa cred ca exista dar nu te temehappynu au ce sa iti faca, sunt niste spirite care inca nu si-au gasit pacea!