| daniel696996969 a întrebat:

Cum se alege icoana la cununie si ce se face cu icoana dupa cununie? Unde trebuie sa o tii?

2 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

Trebuie sa o tii pe pe un perete estic sau in coltul de icoane daca aveti unul.

In coltul de icoane tii cateva icoane, o cruce, o candela (care in mod ideal ar trebui sa fie aprinsa tot timpul) si daca ai o masuta sau un mic dulapior poti sa tii acolo si o biblie, o psaltire si o carte de rugaciuni.

| daniel696996969 explică (pentru CostinAlamariu):

Icoana de la cununie o sa-mi mai trebuiasca? Daca da cand si unde?