| BuBuBuBuBYYY a întrebat:

Cum se desfasoara o nunta ateista? ce cuprinde ea?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Daca se casatoresc ambi find ateii,e clar ca nu vor face ceremonia acea la biserica si doar ceremonia civilia la primarie sau la mall,ce fac apoi e alegerea fiecaruia, ateismul nu-i dogma, doctrina, cult etc, ateismul nu impune sa faci ceva in privinta la ceva
ateismul e lipsa teismului, credintei

| BuBuBuBuBYYY explică (pentru RAY):

Multumesc frumos pentru raspunshappy

| RAY a răspuns (pentru BuBuBuBuBYYY):

Cu placere, multumesc pentru fundita

| Silviuloan a răspuns (pentru RAY):

Mai bine ai invata mai intai sa scrii si apoi sa dai sfaturila.

12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| relian a răspuns:

O nunta de care spui tu se desfasoara exact ca si una la care actorii principali sint religiosi.Nu stiam ca exista diferente la o nunta ca esti sau nu religios.Aia depinde ce bani ai sau ce fite ai sau stiu si eu ce mai gindesc oamenii.Asa din pct de vedere al credintei singura diferenta este ca cei religiosi merg la o biserica sau dupa caz aduc un popa acasa sa le zica ceva de dzeu sau stiu si eu ce religie au, pe cind la cei care nu cred pctul asta este sarit.Restul este la fel.

| neaivan a răspuns (pentru relian):

,, Si mai au un obicei tare misto, undeva pe la miezul nopti se poarta mai nou dezvirginatul miresei, participa toti nuntasi. Ca e sau nu virgina nu conteaza...,, happy

| Mădă0611 a răspuns:

Niste semnaturi la starea civila, niste poze si daca vrei, niste petrecere, fara ritualuri satanice sau ce mai cred unii, si normal, fara numere de circ, asa cum se face la nuntile religioase, asta e partea buna cand esti ateu, zici pas circului.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Sincer nu ma intereseaza

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Cârnaţi,beutură,morcovi şi roşii.

| Zenit313 a răspuns:

Casatoria civila + Petrecere!

Răspuns utilizator avertizat
| andreiush25 a răspuns:

Mazgalesti cu pixul pe hartie... apoi iti vezi de viata ta alaturi de femeia mai mult sau mai putin iubita laughing