| IntrebariIntrebatoare a întrebat:

Cum se nasc sfintii?

Răspuns Câştigător
| n0matterman a răspuns:

Dragi crestini, nasterea "sfintilor" se numeste canonizare si este efectuata de prea marita voastra biserica, dupa cum au ei chef. (cu cat mai multi sfinti cu atat mai multi bani pentru biserica, doar au nevoie de bani pentru rugaciuni upgradate si biserici cu etaje si lift)

15 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Sfintii se fac nu se nasc.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Ii aduce Cioara, asta, Barza.

| morningstar a răspuns:

Nimeni nu este sau nu a fost sfant in afara de Domnul Isus. El este Singurul nascut care a trait o viata de sfant. In rest, oricine isi atribuie aceasta stare de sfintenie, se contrazice pentru ca orice om muritor este pacatos, deci nu are cum sa fie sfant.

| Shaoran a răspuns:

Cand mor pacatele.

| costis a răspuns:

Involuntar, ai pus o intrebare buna. Nu se nasc sfinti, se nasc oameni si devin sfinti. Cum? Citeste si tu vietile catorva dintre ei. Sau macar a unuia, cum ar fi Serafim de Sarov sau Serafim de Viritza.

Răspuns utilizator avertizat
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca orice om obisnuit. Cred ca sti si tu procesul nu mai e nevoie sa ti-l explic eu.

| Făgăraş a răspuns:

Sfintii sunt oameni simpli ca si noi, cu pacate, care prin viata in comuniunea cu Dumnezeu in Biserica ajung la desavarsire. Nu sunt niste supermani ci oamenii ca si noi.

| PulbereDeStea a răspuns:

Se nasc la fel ca orice om, apoi pe parcurs daca cred in dumnezeu si vor sa il urmeze devin sfinti dupa ce ajung in cer langa domnul.