| Steregoi a întrebat:

Daca ar fi existat evolutie ar fi dovezi sigure ca exista viata biologica extraterestra si alte planete locuibile. Deci unde sunt dovezile man? De ce credeti ca se zbat cei de la Nasa sa gaseasca dovezi ale existentei vietii biologice pe Marte? Nu pentru ca teoria evolutionista e in cadere libera?

74 răspunsuri:
| Mclaren12 a răspuns:

NASA se zbate sa ascunda dovezile nu sa le gaseasca.

| RAY a răspuns:

Da ma ar fi microbi cu maini si picioare, rade orice copil de clasa a patra de tine, din nou dovedesti ca habar nu ai de nimic, am o intrebare care este scopul tau pe TPU? ce secta promovezi tu?

| RAY a răspuns (pentru Mclaren12):

Ai tu vreo dovada ca face asta?

| Mclaren12 a răspuns (pentru RAY):

S-au descoperir fotografii cu piramide perfecte pe Marte, foarte similare cu cele din Egipt. Le-au scapat pe sub mana sau cum? Eu unul chiar cred ca au ajuns publice in mod accidental, nu pentru ca au intentionat ei sa le faca publice.
Ca sa nu mai zic ca in istorie au existat o multime de reprezentari ale extraterestrilor prin picturi, sculpturi etc vechi chiar de mii de ani. Alea nu dau nimic de gandit?
Probabil pentru cei ca tine nu.

| RAY a răspuns (pentru Mclaren12):

Daca nasa ar fi vrut sa ascunda asta de ce a publicat pozele?
am vazut imaginile, sunt munti
https://www.healththoroughfare.com/......ystem/6928

ochii umani cauta forme cunoscute, astfel tot felul de iluzi ca si aceste fete asa zis umane https://moonconspiracy.wordpress.com/......s-on-mars/

https://www.cnet.com/pictures/weird-objects-on-mars-pictures/

Humans love a good space story. That's why it's so much fun to speculate about unusual objects seen in images of Mars. Our imaginations turn rock formations into faces and cosmic rays into alien communications. A recent image from the Mars Curiosity rover generated plenty of online speculation about what looks like a crab-shaped object tucked into a dark cranny. Is it an alien crab monster? Not likely. It's probably just a weird rock formation.

Join us as we explore some famous Mars mysteries and the scientific explanations behind them.

NASA's Viking 1 Orbiter zipped near Mars in 1976 and took this now iconic image of the surface. What got everyone excited is the face-like formation in the upper center of the picture. If you have a creative mind, it's easy to see it as having two eyes, a nose, a mouth and a weird hairdo. It even looks a bit like a young Elvis Presley. You can see why some people thought the face was an alien-built monument on Mars.

| PreaDistinsul a răspuns:

Exista un interes ascuns al puterilor acestei lumi de a scapa de Dumnezeul biblic.

| Steregoi explică (pentru RAY):

Promovez adevarul.

| RAY a răspuns (pentru PreaDistinsul):

Din contra fara religie omul nu ar fi asa usor manipulat

| Steregoi explică (pentru RAY):

Si cu evolutia si big bang nu e manipulare? E manipulare grosolana man cu formule matematice si limbaj academic. rolling on the floor

| PreaDistinsul a răspuns (pentru RAY):

Pana si in Romania, o tara in care primarul capitalei, Firea, a cerut angajatilor sa pupe niste moaste aduse de ea si Becali la primarie, religia nu mai este obligatorie in scoli. Crestinii pierd mult teren in fata noilor curente religioase aparute din Orient. Numarul credinciosilor scade de la un an la altul. Si din contra, ateii sunt mai usor de manipulat fiindca ei trag cu dintii si sunt gata sa faca orice pentru a-si conserva aceasta viata asa ca pentru ei e de ajuns sa le ameninti nivelul de trai si ii indrepti spre ce directie doresti in timp ce adevaratii crestini au niste principii la care nu renunta atat de usor.

| Holiday a răspuns (pentru PreaDistinsul):

"Si din contra, ateii sunt mai usor de manipulat fiindca ei trag cu dintii si sunt gata sa faca orice pentru a-si conserva aceasta viata..."

Sa fim seriosi, ce e mai naspa sa pierzi, viata asta de 50-80 de ani, sau o utopica "viata vesnica" promisa de diversi lideri religiosi?! Si atunci, cum dracu sa nu fie usor de manipulat de liderii religiosi si de alte persoane interesate pupatorii in dos de spiridusi? Pai idiotii au impresia ca daca nu se aliniaza cerintelor astora pierd nemurirea in puf si alte bazaconii de genul asta. Deci, cine e mai disperat sa faca orice tampenii pentru a capata "cadoul", daca nu credinciosii...

| Steregoi explică (pentru Holiday):

Orice scrii tu aici pe TPU ca necredincios nu are nici o valoare. Viata ta ca si necredincios este nimic in comparatie cu infinitul. Imi pare rau pentru tine. E alegerea ta. Eu doar privesc. Iti vreau numai bine dar tu vad ca te indrepti spre nimic si intr-un mod foarte hotarat. Cine te pune sa faci asa ceva?

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Omule tu nu stii ce inseamna manipulare MANIPULÁRE, manipulări, s. f. Acțiunea de a manipula și rezultatul ei; mânuire, manevrare. ♦ Fig. Influențare a opiniei publice printr-un ansamblu de mijloace (presă, radio etc.) prin care, fără a se apela la constrângeri, se impun acesteia anumite comportamente. – V. manipula.

cine naiba te obliga sa crezi in evolutie sau big bang? in fapt cine te obliga sa isi folosesti creierul, poti ramane prost toata viata ta

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Orice scrii tu aici pe TPU ca necredincios nu are nici o valoare. Viata ta ca si necredincios este nimic in comparatie cu infinitul.

ma crestinule tu asa isi iubesti aproapele ma, asa spunea iisus la alti

| Steregoi explică (pentru RAY):

Cine te obliga sa scrii pe TPU atata timp cat viata ta nu e pretuita de materie?

| Steregoi explică (pentru RAY):

Pai tu asa vezi viata. Eu iti spun ce faci. Necredinciosul se raporteaza la ceva nedefinit si prin urmare el insusi e ceva nedefinit.

| Steregoi explică (pentru PreaDistinsul):

Asa e, cum s-a detonat ala in vest necredinciosii au devenit debusolati si socati ca societate in tarile vestice prospere si cu un nivel de trai ridicat de parca ei traiau in alta realitate dar cand s-a detonat ala au revenit si ei la realitate. Cu toate acestea nu incurajez nicidecum terorismul ci scot in evidenta reactia mirata a necredinciosilor din vest.

| Steregoi explică (pentru PreaDistinsul):

Interesul ascuns e al celui care isi baga coada adica al lui Satan. Nu ca ar avea coada dar asa e exprimarea care ma amuza dar in acelasi timp exprima realitatea crunta.

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Ma omule tu nici macar nu ma cunosti cum isi permiti sa spui ca tu stii cum vad eu viata, esti si nesimtit

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Minciuna,vrajeala si secta ta

| Steregoi explică (pentru RAY):

Am prezentat rationamentele necredinciosilor in oglinda. Pentru atata lucru nu pot fi numit "nesimtit". A nu crede in Dumnezeu ca persoana e ca si cum orice sens am da propriei vieti tot nulitati ajungem daca nu am crede chiar si la nivel de convingere. Ce mai reprezinta Hawking in afara de o simpla amintire in timp ce el a trait toata viata o deceptie a inexistentei lui Dumnezeu? El considera viata un noroc ca exista insa toate acele ganduri ale lui nu mai au nici o insemnatate pentru ca in conceptia lui viata si speranta lui s-au sfarsit pentru totdeauna. Am dat doar un exemplu. Asta nu inseamna ca nu apreciez eforturile lui de a studia universul material plus ca a zis ca "sa ne concentram pe ce putem face si nu pe ce dorim sa facem". Un om care nu se poate concentra pe nimic si nu se poate bucura de nimic e deja mort.

Eu apreciez dorinta ta de a cauta adevarul si iti urez succes Ray.

In limbajul tau lipseste cu desavarsire respectul pentru mine ca om si ma mai numesti "nesimtit"?

De cate ori am scris ca scrii tampenii in comparatie cu cat ai enuntat tu acest cuvant "tampenie" si alte asemenea? Tie iti place sa faci polemici la adresa credinciosilor de parca ei sunt de vina de tot raul din lume in timp ce pe necredinciosi ii ridici in slavi. Eu nu ridic in slavi pe nimeni dar asta nu inseamna ca nu apreciez impartial oamenii. Din sufletul tau nu vad bunatate ca si calitate predominanta. Pentru tine emotiile sunt defecte in timp ce empatia e o calitate. Sunt emotii pozitive si negative. Mania nu e mereu rea sau negativa. Daca Dumnezeu se manie nu inseamna ca e iute la manie. Asta e ipocrizie. Necredinciosilor le place sa pozeze in pacifisti dar in realitate nu este asa.

| Steregoi explică (pentru RAY):

Ma vezi tu folosind cuvinte de hamala precum "secta", "vrajeala"? Acestia sunt termeni folositi de oameni inculti, de pusti adolescenti.

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Cica cuvantul secta e folosit de pusti si de inculti, ma tu citesti ceea ce scrii, serios acum, deci toti care spun sectelor secta sunt inculti, pai daca sunt secte cum sa le spui omule, cuv vrajeala cica e folosit de inculti, multe prosti scrii omule

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Omule tu esti dogmatic rau de tot,cred ca esti cel mai fanatic de aici, trebuie sa intelegi ca nu toti sunt obligati sa gandeasca ca tine,tu esti ca un dictator cei care nu sunt ca mine le urasc,sunt rai,imorali,inca nu ai inteles ce e TPU =o comunitate de ajutor resiproc nu de propaganda religioasa,ura, tot ai obsesia aia de necredinciosi, te am întrebat frumos cine esti tu? cine esti tu sa judeci pe alti si sa minti tot felul de aiureli, acuze, chesti de astea denota lipsa unei educati, bun simt, cultura

| Steregoi explică (pentru RAY):

Oglinda. Mirror sau cum vrei sa-i mai spui. Eu repet ce spui tu dar cu sens contrar in oglinda.

| Steregoi explică (pentru RAY):

Pentru tine toate sunt secte insecte etc.

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Wow dar tu ce secta ai?

| Steregoi explică (pentru RAY):

N-am insecta.

| Mclaren12 a răspuns (pentru RAY):

"Daca nasa ar fi vrut sa ascunda asta de ce a publicat pozele?"
Cine a zis ca le-a publIcat NASA?
Poate au ajuns accidental in medie asa cum au ajuns si Protocoalele Inteleptilor Sionului iar acum le poti gasi gratuit pe internet.

Si nu este vorba de poza din primul link. Tu credeai ca-i asa de simplu? laughing
Scrie la google imagini "Pyramids in Mars" si ai sa vezi destule imagini. Am vazut ca este un video pe Youtube unde cica oamenii de stiinta NASA confirma ca piramidele sunt reale.

| RAY a răspuns (pentru Mclaren12):

Ca tine sunt si crestini care vad crucea in banane