| Steregoi a întrebat:

Daca ar fi existat evolutie ar fi dovezi sigure ca exista viata biologica extraterestra si alte planete locuibile. Deci unde sunt dovezile man? De ce credeti ca se zbat cei de la Nasa sa gaseasca dovezi ale existentei vietii biologice pe Marte? Nu pentru ca teoria evolutionista e in cadere libera?

74 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da ma ar fi microbi cu maini si picioare, rade orice copil de clasa a patra de tine, din nou dovedesti ca habar nu ai de nimic, am o intrebare care este scopul tau pe TPU? ce secta promovezi tu?

| Steregoi explică (pentru RAY):

Promovez adevarul.

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Minciuna,vrajeala si secta ta

| Steregoi explică (pentru RAY):

Ma vezi tu folosind cuvinte de hamala precum "secta", "vrajeala"? Acestia sunt termeni folositi de oameni inculti, de pusti adolescenti.

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Cica cuvantul secta e folosit de pusti si de inculti, ma tu citesti ceea ce scrii, serios acum, deci toti care spun sectelor secta sunt inculti, pai daca sunt secte cum sa le spui omule, cuv vrajeala cica e folosit de inculti, multe prosti scrii omule

| Steregoi explică (pentru RAY):

Pentru tine toate sunt secte insecte etc.

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Wow dar tu ce secta ai?

| Steregoi explică (pentru RAY):

N-am insecta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Steregoi):

Care, boss? esti cam... paralel! laughing)))

| Mclaren12 a răspuns:

NASA se zbate sa ascunda dovezile nu sa le gaseasca.

| RAY a răspuns (pentru Mclaren12):

Ai tu vreo dovada ca face asta?

| Mclaren12 a răspuns (pentru RAY):

S-au descoperir fotografii cu piramide perfecte pe Marte, foarte similare cu cele din Egipt. Le-au scapat pe sub mana sau cum? Eu unul chiar cred ca au ajuns publice in mod accidental, nu pentru ca au intentionat ei sa le faca publice.
Ca sa nu mai zic ca in istorie au existat o multime de reprezentari ale extraterestrilor prin picturi, sculpturi etc vechi chiar de mii de ani. Alea nu dau nimic de gandit?
Probabil pentru cei ca tine nu.

| RAY a răspuns (pentru Mclaren12):

Daca nasa ar fi vrut sa ascunda asta de ce a publicat pozele?
am vazut imaginile, sunt munti
https://www.healththoroughfare.com/......ystem/6928

ochii umani cauta forme cunoscute, astfel tot felul de iluzi ca si aceste fete asa zis umane https://moonconspiracy.wordpress.com/......s-on-mars/

https://www.cnet.com/pictures/weird-objects-on-mars-pictures/

Humans love a good space story. That's why it's so much fun to speculate about unusual objects seen in images of Mars. Our imaginations turn rock formations into faces and cosmic rays into alien communications. A recent image from the Mars Curiosity rover generated plenty of online speculation about what looks like a crab-shaped object tucked into a dark cranny. Is it an alien crab monster? Not likely. It's probably just a weird rock formation.

Join us as we explore some famous Mars mysteries and the scientific explanations behind them.

NASA's Viking 1 Orbiter zipped near Mars in 1976 and took this now iconic image of the surface. What got everyone excited is the face-like formation in the upper center of the picture. If you have a creative mind, it's easy to see it as having two eyes, a nose, a mouth and a weird hairdo. It even looks a bit like a young Elvis Presley. You can see why some people thought the face was an alien-built monument on Mars.

| Mclaren12 a răspuns (pentru RAY):

"Daca nasa ar fi vrut sa ascunda asta de ce a publicat pozele?"
Cine a zis ca le-a publIcat NASA?
Poate au ajuns accidental in medie asa cum au ajuns si Protocoalele Inteleptilor Sionului iar acum le poti gasi gratuit pe internet.

Si nu este vorba de poza din primul link. Tu credeai ca-i asa de simplu? laughing
Scrie la google imagini "Pyramids in Mars" si ai sa vezi destule imagini. Am vazut ca este un video pe Youtube unde cica oamenii de stiinta NASA confirma ca piramidele sunt reale.

| RAY a răspuns (pentru Mclaren12):

Ca tine sunt si crestini care vad crucea in banane

| Steregoi explică (pentru RAY):

Fara comentarii. Daca tu la nivelul acesta discuti lucrurile sorry pentru tine.

| Mclaren12 a răspuns (pentru RAY):

Da diferenta este ca eu vorbesc de lucruri reale in timp ce crestinii nu. Ca tu ai niste credinte fixe si respingi orice intra in contradictie cu ele nu inseamna ca eu vorbesc bazaconii.

Drept dovada, dogmele tale ti-au bagat in cap ca stiinta inca nu a dovedit existenta extraterestrilor deci o sa respingi orice lucru care ar putea confirma existenta vietii extraterestre. Ca drept dovada ai piramide pe Marte confirmate aparent de oamenii de stiinta NASA. Ce ai de zis despre asta?

| RAY a răspuns (pentru Mclaren12):

Nuuuuuu si tu si crestini aveti acelasi dogme,tu ai dogme,credinte mai diferite atata tot,niste poze facute pe marte care pot fi iluzi optice sau imaginatie umana nu demonstreaza nimic,ca poate a existat viata pe marte nu stiu, poate a fost vreo civilizatie care sa autodistrus singura nu stiu, eu unu as spune mai mult ca venus ar fi fost mai buna pentru viata, eu nu am credinte, un sceptic nu are credinte, nasa nu a confirmat nimic

| Steregoi explică (pentru Mclaren12):

Au fost facute de demoni care apoi sau dematerializat.

| Mclaren12 a răspuns (pentru Steregoi):

Asta este un comentariu la misto sau cum? Dupa mintea ta supra-innecata in crestinism, ce este atat de malefic la niste piramide de pe Marte?

| Steregoi explică (pentru Mclaren12):

Ca sa inducă in eroare ca poate fi evoluție si pe alte planete sau a fost o evoluție fara necesitatea unui Dumnezeu.

| Mclaren12 a răspuns (pentru RAY):

"tot,niste poze facute pe marte care pot fi iluzi optice sau imaginatie umana nu demonstreaza nimic"
Clar laughing
Am zis de 2 ori ca oamenii de stiinta NASA ar fi confirmat existenta acelor piramide. Ce imaginatie umana vezi in asta? Totusi cum iti contrazice asta credintele?

| Steregoi explică (pentru Mclaren12):

Piramida e si in Antarctica.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mclaren12):

''crede si nu cerceta!'' laughing) nu m-am putut abtine! nu fi egoist! la cat de mare este universul asta si mai ales cate alte universuri exista, chiar crezi ca esti singura forma de viata?!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mclaren12):

Bingoooo! vreau niste aplauze pentru @Mclaren12, va rog!

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Cauta mai multe informatii despre Phil Schneider, chiar documentare. am vazut unul bun acum cateva luni, dar se pare ca era prea explicit si a fost sters. nu doar nasa incearca sa ascunda dovezile....guvernul si alte grupari care au la degetul mic corporati precum fbi etc...

| Mclaren12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ateii asa cred se pare laughing
Daca nu le zice "stiinta" ca mai exista si alte forme de viata, ei o sa respinga asta sub pretextul ca nu exista dovezi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mclaren12):

Eu nu-mi mai bat capul. toti se vor trezi atunci cand le va veni momentul. m-ai uitat la intrebarile puse de @steregoi, dar si la raspunsuri si cred ca incearca un joculet psihologic in scris pe aici, dar ramane valabila si optiunea ''fara intentie''laughing)...eu ma indoiesc de faptul ca pupa moaste...

| RAY a răspuns (pentru Mclaren12):

Ai tu vreo dovada ca exista vreo forma de viata in univers? si a doua intrebare e de ce sa crezi in ceva care nu e dovedit? atei nu cred,un sceptic nu crede,a nu crede nu inseamna a crede,e ilogic, nu ai cum sa crezi ceva ce nu crezi, iar atei majoritatea ba da cred ca probabilitatea este foarte mare,sunt miliarde de stele,planete,sunt sanse foarte mari sa fie civilizati mult mai savante, in prezent nu stim nu ca nu credem, numai asocia dogma cu ateismul e ca si cum ai spune un om chel are credinta ca nu are par in cap, credinta, dogma sunt opusul a cum vede un ateu lumea din jurul lui

| Mclaren12 a răspuns (pentru RAY):

Deci piramidele de pe Marte nu reprezinta dovada unei civilizatii extraterestre care le-ar fi construit? Atunci cine le-a construit, zeul crestinilor? laughing

| RAY a răspuns (pentru Mclaren12):

Repet nu cred ca sunt piramide si munti care dau o forma asemanatoare cu a unei piramide, asa uni au vazut si fete umane pe marte

| Mclaren12 a răspuns (pentru RAY):

Deci ai poze cu piramide perfecte pe Marte (identice ca forma cu cele din Egipt), ai oameni de stiinta care confirma ca piramidele sunt reale (deci confirma ca NASA ascunde asta) si tu tot negi laughing
E clar, aici dovada ca tu ai niste dogme fixe exact ca si crestinii.

| RAY a răspuns (pentru Mclaren12):

A nega cica e dogma, man duci lipsa de ratiune

| Steregoi explică (pentru RAY):

Ai probleme

| Mclaren12 a răspuns (pentru RAY):

Duci lipsa de logica sa negi ceva cand ai dovezi clare sub nas. Si mai afirmi cu ipocrizie ca tu crezi doar in lucruri dovedite.

| RAY a răspuns (pentru Mclaren12):

Dovezi clare fi serios

| Mclaren12 a răspuns (pentru RAY):

Daca nu sunt dovezi clare atunci tu trebuie sa vii cu o explicatie si mai clara ca nu sunt dovezi reale. Argumentul cu iluzii optice este penibil. Deci?

| RAY a răspuns (pentru Mclaren12):

Esti tare realy, eu care sunt sceptic sa vin cu dovezi nu tu care afirmi, repet cred la fel cum crezi tu in cruci gasite de crestini in banane ca fiind semne divine, uite un doc legat de asta http://istoria-universului-2020.blogspot.com/......marte.html
dar nu o sa il vezi pentru ca tu deja stii totul plus ca o spui ca nat geo =evrei

| Steregoi explică (pentru RAY):

Negatia poate fi demonstrata si argumentata. Se poate afirma cu certitudine ca intr-o cusca nu e nici o pisica atata timp cat ea este goala stiind ce inseamna o pisica si cum este ea definita. Zeus este infatisat ca un om. Dumnezeu nu e om si nu reiese de nicaieri din Biblie ca Dumnezeu e om sau ca are o conditie asemenea omului. Faptul ca a creat pe om care sa imite cateva calitati morale ale lui Dumnezeu si chipul sau nu inseamna ca Dumnezeu poate fi comparat cu un om. Chipul unui om este caracterizat si de modul cum este perceputa prezenta acestuia. Fizicienii nu pot nega existenta anumitor particule ipotetice precum gravitonul. Astrofizicienii nu pot nega existenta unor extraterestrii sau a unor forme de viata total diferite decat cele de pe Pamant. Universul nu e ca o cusca ci mult mai mult. Omul nu cunoaste limitele universului. De aici putem deduce ca tu dai dovada de fanatism si de indoctrinare negand existenta lui Dumnezeu cu tot scepticismul tau. Ti-am aratat un exemplu simplu de demonstratie a ceva ce nu exista in cazul pisicii. Astea arata ca tu nu cunosti ce inseamna Dumnezeu si te mai si lauzi ca ai stiinta. Tu pretinzi sa stie omul definitia riguroasa a ateismului in timp ce tu nu cunosti notiunea de Dumnezeu si ce presupune aceasta.

| Mclaren12 a răspuns (pentru RAY):

Eu am venit cu dovezi, evident ca tu trebuie sa vii cu niste argumente si mai categorice daca ai pretentia sa te creada lumea.

"dar nu o sa il vezi pentru ca tu deja stii totul"
Sincer chiar l-as vedea pentru ca ma pasioneaza Universul dar in momentul de fata nu am timpul si intimitatea necesara. Totusi astept argumentele pe care le ai ca sa negi existenta acelor piramide. Adica ai

1. Poze cu piramida destul de evidenta facuta de un rover NASA. Evident, pozele pot fi falsificate dar nu cred ca stii tu suficient Photoshop incat sa poti dovedi ca pozele care sunt acum pe internet sunt false

2. Ai oameni de stiinta NASA care confirm ca acele piramide chiar sunt piramide. Cum ar putea oricare proces natural sa creeze asta? Adica ai piramide identice in Egipt si stii si tu foarte bine ca nu s-a creat singura.
Tu de la pretinsul scepticism o dai in ignoranta dogmatica.

"plus ca o spui ca nat geo =evrei"
Sincer sa fiu, chiar asa este.
Editor-șef la National Geografic este Susan Goldberg iar daca nu ai fi paralel ai sti ca Goldberg este un nume evreiesc.

73% din National Geografic este detinut de 21st Century Fox, gigant media american detinut de Rupert Murdoch, individ care nu doar ca este evreu dar mai este si sionist. Care-i faza cu asta? Chiar eu am tradus in romana un caz concret despre cum FOX a permis mediatizarea unei povesti distorsionate care nu era tocmai reala iar daca imi aduc bine aminte, tot victima a ramas cu buza umflata pentru ca a dat FOX in judecata iar FOX era mana in mana cu guvernul american ca doar toata America era si este condusa de sionisti si aici intra mass-medie, economie, educatie, politica etc.

| RAY a răspuns (pentru Mclaren12):

Nu trebuie sa ma creada lumea, important sunt eu, iar eu nu cred in asa ceva, pentru ca nu sunt dovezi clare simplu, de ce naiba o civilizatie alien facea piramide de ce nu a lasat in urma lor ceva modern si de ce numai vin inapoi? plus ca de unde stii ca exista aliens? sunt multe intrebari

| Mclaren12 a răspuns (pentru RAY):

Pai tocmai ca dupa dovezi de genul te uiti ca sa vezi daca exista aliens. Doar nu te astepti sa te loveasca aliens in fata pentru ca in ziua de azi suntem mintiti in ultimul hal cu privire la aliens si o gramada de lucruri sunt ascunse de populatie.

"Nu trebuie sa ma creada lumea"
Atunci de ce mai raspunzi la intrebari?

| RAY a răspuns (pentru Mclaren12):

Ma exprim liber

| Steregoi explică (pentru RAY):

"important sunt eu" - dai dovada de egocentrism si mandrie si trufie. Acestea sunt inspirate de Satan si demoni.

"de ce naiba o civilizatie alien facea piramide de ce nu a lasat in urma lor ceva modern si de ce numai vin inapoi?" - pentru ca pe Pamantul devenit paradis sau rai nu era nevoie de tehnologie si nu erau zilele din urma ale acestui sistem condus de Satan. Tehnologia este produsa prin mijloace industriale poluante insa Dumnezeu permite si inspira tehnologia pentru ca acest sistem oricum este sortit esecului. Faceau piramide cu ajutorul oamenilor si nefilimilor ca sa exprime rivalitate cu Dumnezeu "strapungand" cerul. Faceau piramide si pentru ca prin varful piramidei sa fie directionat spre cer sufletul faraonului promovand minciuna sufletului nemuritor. Nu se mai intorc pentru ca sunt tinuti in lanturi vesnice de catre Dumnezeu adica nu se mai pot materializa in forma de om. Iuda 6.

Internetul de acum este si inspiratia lui Dumnezeu pentru ca evanghelia despre Hristos sa se raspandeasca impreuna cu restul Bibliei. Insa demonii inspira pe oameni sa foloseasca tehnologia in scop militar.

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Cate aiureli scrii omule

| EcceHomo a răspuns:

Cum nu există dovezi? Dovezile există, priveşte!:

https://m.antena3.ro/......43909.html

| RAY a răspuns (pentru EcceHomo):

Fake news

| EcceHomo a răspuns (pentru RAY):

Adică,nu crezi că arătarea aia este un extraterestru?

| RAY a răspuns (pentru EcceHomo):

Esti credul,nu asa se se afla adevarul,e o stire pesudostiintifica, aia nu e stiinta, articolul nu prezinta dovezi stiintifice doar o poza facuta pe pc, fara vreo sursa extern, dovezi ca adn care sa dovedeasca ca nu adn asemanator altor animale de pe pamant

| RAY a răspuns (pentru EcceHomo):

Încă nu ştim exact originea acestei fiinţe", a declarat un UFO-ist.

Pe de altă parte, scepticii spun că extraterestrul este de fapt o legumă putrezită, pe care femeia a ţinut-o la rece mai multă vreme.

https://ro.wikipedia.org/wiki/Obiect_zbur%C4%83tor_neidentificat

| EcceHomo a răspuns (pentru RAY):

Ai făcut cursuri pentru identificarea pseudoştiinței?

| EcceHomo a răspuns (pentru RAY):

Parcă m-am mai luminat puțin.Iți mulțumesc!happy

| RAY a răspuns (pentru EcceHomo):

Npc,eu promovez scepticismul, e plin netu de astfel de articole, pentru ca fac audienta = banii, adevarul este greu de gasit dar va exista mereu minciuna in schimb minciuna nu va rezista mereu
https://www.sciencedaily.com/
ceva stiintific trebuie obligatoriu sa poate fi dovedit prin metoda stiintifica
https://ro.wikipedia.org/wiki/Metod%C4%83_%C8%99tiin%C8%9Bific%C4%83
daca femeia aia facea o analiza genetica si dovedea ca nu era de origina pamantena atunci da se putea spune ca e ceva misterios dar asa oricine poate inventa minciuni de astea

| EcceHomo a răspuns (pentru RAY):

Ai dreptate, sunt prea credulă, asta-i hiba mea.sad

| RAY a răspuns (pentru EcceHomo):

Nu stiam ca esti fata, e nu e nimic, si eu cred cateodata aiureli, traim intr o lume plina cu mincinosi de tot felul http://www.scientia.ro/......itica.html

avem si gandiri congitive http://www.scientia.ro/......entul.html

| PreaDistinsul a răspuns:

Exista un interes ascuns al puterilor acestei lumi de a scapa de Dumnezeul biblic.

| RAY a răspuns (pentru PreaDistinsul):

Din contra fara religie omul nu ar fi asa usor manipulat

| Steregoi explică (pentru RAY):

Si cu evolutia si big bang nu e manipulare? E manipulare grosolana man cu formule matematice si limbaj academic. rolling on the floor

| PreaDistinsul a răspuns (pentru RAY):

Pana si in Romania, o tara in care primarul capitalei, Firea, a cerut angajatilor sa pupe niste moaste aduse de ea si Becali la primarie, religia nu mai este obligatorie in scoli. Crestinii pierd mult teren in fata noilor curente religioase aparute din Orient. Numarul credinciosilor scade de la un an la altul. Si din contra, ateii sunt mai usor de manipulat fiindca ei trag cu dintii si sunt gata sa faca orice pentru a-si conserva aceasta viata asa ca pentru ei e de ajuns sa le ameninti nivelul de trai si ii indrepti spre ce directie doresti in timp ce adevaratii crestini au niste principii la care nu renunta atat de usor.

| Holiday a răspuns (pentru PreaDistinsul):

"Si din contra, ateii sunt mai usor de manipulat fiindca ei trag cu dintii si sunt gata sa faca orice pentru a-si conserva aceasta viata..."

Sa fim seriosi, ce e mai naspa sa pierzi, viata asta de 50-80 de ani, sau o utopica "viata vesnica" promisa de diversi lideri religiosi?! Si atunci, cum dracu sa nu fie usor de manipulat de liderii religiosi si de alte persoane interesate pupatorii in dos de spiridusi? Pai idiotii au impresia ca daca nu se aliniaza cerintelor astora pierd nemurirea in puf si alte bazaconii de genul asta. Deci, cine e mai disperat sa faca orice tampenii pentru a capata "cadoul", daca nu credinciosii...

| Steregoi explică (pentru Holiday):

Orice scrii tu aici pe TPU ca necredincios nu are nici o valoare. Viata ta ca si necredincios este nimic in comparatie cu infinitul. Imi pare rau pentru tine. E alegerea ta. Eu doar privesc. Iti vreau numai bine dar tu vad ca te indrepti spre nimic si intr-un mod foarte hotarat. Cine te pune sa faci asa ceva?

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Omule tu nu stii ce inseamna manipulare MANIPULÁRE, manipulări, s. f. Acțiunea de a manipula și rezultatul ei; mânuire, manevrare. ♦ Fig. Influențare a opiniei publice printr-un ansamblu de mijloace (presă, radio etc.) prin care, fără a se apela la constrângeri, se impun acesteia anumite comportamente. – V. manipula.

cine naiba te obliga sa crezi in evolutie sau big bang? in fapt cine te obliga sa isi folosesti creierul, poti ramane prost toata viata ta

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Orice scrii tu aici pe TPU ca necredincios nu are nici o valoare. Viata ta ca si necredincios este nimic in comparatie cu infinitul.

ma crestinule tu asa isi iubesti aproapele ma, asa spunea iisus la alti

| Steregoi explică (pentru RAY):

Cine te obliga sa scrii pe TPU atata timp cat viata ta nu e pretuita de materie?

| Steregoi explică (pentru RAY):

Pai tu asa vezi viata. Eu iti spun ce faci. Necredinciosul se raporteaza la ceva nedefinit si prin urmare el insusi e ceva nedefinit.

| Steregoi explică (pentru PreaDistinsul):

Asa e, cum s-a detonat ala in vest necredinciosii au devenit debusolati si socati ca societate in tarile vestice prospere si cu un nivel de trai ridicat de parca ei traiau in alta realitate dar cand s-a detonat ala au revenit si ei la realitate. Cu toate acestea nu incurajez nicidecum terorismul ci scot in evidenta reactia mirata a necredinciosilor din vest.

| Steregoi explică (pentru PreaDistinsul):

Interesul ascuns e al celui care isi baga coada adica al lui Satan. Nu ca ar avea coada dar asa e exprimarea care ma amuza dar in acelasi timp exprima realitatea crunta.

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Ma omule tu nici macar nu ma cunosti cum isi permiti sa spui ca tu stii cum vad eu viata, esti si nesimtit

| Steregoi explică (pentru RAY):

Am prezentat rationamentele necredinciosilor in oglinda. Pentru atata lucru nu pot fi numit "nesimtit". A nu crede in Dumnezeu ca persoana e ca si cum orice sens am da propriei vieti tot nulitati ajungem daca nu am crede chiar si la nivel de convingere. Ce mai reprezinta Hawking in afara de o simpla amintire in timp ce el a trait toata viata o deceptie a inexistentei lui Dumnezeu? El considera viata un noroc ca exista insa toate acele ganduri ale lui nu mai au nici o insemnatate pentru ca in conceptia lui viata si speranta lui s-au sfarsit pentru totdeauna. Am dat doar un exemplu. Asta nu inseamna ca nu apreciez eforturile lui de a studia universul material plus ca a zis ca "sa ne concentram pe ce putem face si nu pe ce dorim sa facem". Un om care nu se poate concentra pe nimic si nu se poate bucura de nimic e deja mort.

Eu apreciez dorinta ta de a cauta adevarul si iti urez succes Ray.

In limbajul tau lipseste cu desavarsire respectul pentru mine ca om si ma mai numesti "nesimtit"?

De cate ori am scris ca scrii tampenii in comparatie cu cat ai enuntat tu acest cuvant "tampenie" si alte asemenea? Tie iti place sa faci polemici la adresa credinciosilor de parca ei sunt de vina de tot raul din lume in timp ce pe necredinciosi ii ridici in slavi. Eu nu ridic in slavi pe nimeni dar asta nu inseamna ca nu apreciez impartial oamenii. Din sufletul tau nu vad bunatate ca si calitate predominanta. Pentru tine emotiile sunt defecte in timp ce empatia e o calitate. Sunt emotii pozitive si negative. Mania nu e mereu rea sau negativa. Daca Dumnezeu se manie nu inseamna ca e iute la manie. Asta e ipocrizie. Necredinciosilor le place sa pozeze in pacifisti dar in realitate nu este asa.

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Omule tu esti dogmatic rau de tot,cred ca esti cel mai fanatic de aici, trebuie sa intelegi ca nu toti sunt obligati sa gandeasca ca tine,tu esti ca un dictator cei care nu sunt ca mine le urasc,sunt rai,imorali,inca nu ai inteles ce e TPU =o comunitate de ajutor resiproc nu de propaganda religioasa,ura, tot ai obsesia aia de necredinciosi, te am întrebat frumos cine esti tu? cine esti tu sa judeci pe alti si sa minti tot felul de aiureli, acuze, chesti de astea denota lipsa unei educati, bun simt, cultura

| Steregoi explică (pentru RAY):

Oglinda. Mirror sau cum vrei sa-i mai spui. Eu repet ce spui tu dar cu sens contrar in oglinda.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Steregoi):

Serios?! deci, te-au manipulat facandu-te sa crezi ca esti 65% APA! Manipularea are loc doar daca tu permiti asa ceva. esti nascut cu un creieras si depinde de tine daca il folosesti sau nu. depinde de tine cum procesezi orice informatie, daca te opresti la ea sau daca ajungi la alte intrebari sau mai ales daca ajungi la propriul adevar, care sfarseste prin a fi tot minciuna.tot ce stim este 1%. acolo, in spatiu stau toate raspunsurile si alte intrebari care nu au mai fost puse vreodata!