| DracuIa a întrebat:

Daca ar fi posibil, ati vrea/accepta sa fiti dumnezeu?
Sau macar v-ati gandit/dorit vreodata sa vedeti cum ar fi?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Da și ar fi un lucru bun pentru toți. I-as da fiecăruia tot ce își dorește fără sa ii cer nimic în schimb și fără sa ii afectez pe ceilalți. Ar fi foarte ușor sa fac asa ceva.

12 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Sa fiu Dumnezeu nu, pentru ca nu exista, dar sa fiu ceva similar a ceea ce multi interpreteaza ca si zeitati, cu puteri supranaturale, atunci da.

Răspuns utilizator avertizat
| Mayhem666 a răspuns (pentru DracuIa):

Nu am spus ca nu exista astfel de fiinte, dar ma refeream ca nu cred in existenta a unui zeu in sensul biblic.

Tocmai ce am observat ca nu imi mai apare raspunsul anterior.

| Mayhem666 a răspuns:

Nu mai conteaza, acum imi apare. Nu stiu de ce prima data nu puteam sa vad decat 3 raspunsuri, iar al meu nu era printre ele. Am crezut ca mi-a fost sters.

| CostinAlamariu a răspuns:

Creștinismul îți ofera aceasta posibilitate. Dumnezeu ne-a facut tocmai ca sa fim dumnezei prin har.

| Nirvanaaa a răspuns:

Sincer nu, nici nu mi-am dorit vreodată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Nu am ego-ul atat de mare incat sa-mi doresc asa ceva si nici nu vreau sa-mi treaca prin minte sa-mi doresc vreodata asa ceva.

| chuckmanson a răspuns:

Sincer nu. Mi-ar plăcea sa pot sa trăiesc pentru eternitate intr-o lume perfectă, dar ideea de a fi omniscient sau omniprezent m-ar face sa înnebunesc

Răspuns utilizator avertizat
| chuckmanson a răspuns (pentru DracuIa):

Sincer sper că ești troll pentru că dacă nu ești, atunci ai o problemă gravă!

| Matarella a răspuns:

Sunt deja propriul meu dumnezeu.
Nu ma intereseaza de altii.

| TheStrategist a răspuns (pentru Matarella):

Nu ești dacă nu te interesează de alții