| anonim_4396 a întrebat:

Daca ati citit prin Biblie ati observat probabil ca exista un pasaj in care un ucenic il intreaba pe Iisus Hristos cum vor trai oamenii dupa judecata de apoi, iar Iisus ii spune ca nu va mai exista parte barbateasca si parte femeiasca ci oamenii vor trai asemeni ingerilor.
Ce sa-ntelegem de aici ca Iisus Hristos le promite oamenilor virginitatea eterna? laughing rolling on the floor

14 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru IntrebariIntrebatoare):

Si cum isi permit altii sa denatureze niste fapte scrise intr-o carte precum Biblia? deoarece asta reiese din toate acele interpretari doar o denaturare a evenimentelor scrise in aceasta carte.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns:

In cer vom trai ca niste sfinti, dar sa stii ca nici in iad nu vor mai exista relatii sexuale.Acolo va fi plansul si scrasnirea dintilor.

| AstralConfessor a răspuns:

laughing nu, vor face, bip bip laughing

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai daca nu ai inteles din biblie, cum o sa intelegi explicatia mea? biblia o intelegi in duh si adevar nu in capul sec, unde e doar un neuron si ala pe duca...

| KlaraWeiss a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

"Geneza 6:1-2 vorbeşte despre două categorii de oameni de pe pământ:
1. cei credincioşi lui Dumnezeu – numiţi "fiii lui Dumnezeu"
2. cei neascultători de Dumnezeu – numiţi "fii oamenilor"
Cine făceau parte din cele două categorii?
1. Fii lui Dumnezeu: erau urmaşii lui Set, fiul lui Adam.
2. Fiii oamenilor: erau urmaşii lui Cain, fiul lui Adam." Cum poti sa crezi ca "Ingerii si-au facut de cap cu pamantencele"? In primul rand, nimeni n-a numit Ingerii Fii ai lui Dumnezeu, ei sunt creati, slujitori ai lui Dumnezeu si sunt Sfinti, nu "isi fac de cap" ca, daca si-ar face, n-ar mai fi Ingeri si nici langa Dumnezeu n-ar mai sta.

| KlaraWeiss a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

Aia nu-s crestini autentici, sunt rataciti. Acolo ajungi atunci cand incerci sa interpretezi Biblia dupa capatana proprie. La tot soiul de traznai. Asa au aparut si miile de secte.

| KlaraWeiss a răspuns (pentru KlaraWeiss):

In plus, Ingerii nu se casatoresc, scrie si in Biblie: Marcu 12:25. "Căci după ce vor învia din morţi, nici nu se vor însura, nici nu se vor mărita, ci vor fi ca îngerii în ceruri."

Răspuns utilizator avertizat