| valintinvalic2011 a întrebat:

Daca Ion face rau lu vasile si vasile ii intoarce tot cu rau atunci Ion nu va raspunde cu nimic in fata lui Dumnezeu? dar Vasile va trebuie sa raspunda si pentru Ion asa?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Practic amandoi pacatuiesc intr-un mod egal!

| Arthur a răspuns:

Nu, în nici un caz în religia creştină.

| Al99 a răspuns:

Totul se plateste.

| tpuforyou a răspuns:

Nu întoarceţi rău pentru rău, nici ocară pentru ocară; dimpotrivă, binecuvântaţi, căci la aceasta aţi fost chemaţi: să moşteniţi binecuvântarea
binecuvântaţi pe cei ce vă blestemă, rugaţi-vă pentru cei ce se poartă rău cu voi.
Luca 23.34; Fapt 7.60
„Oare poate un orb să călăuzească pe un alt orb? Nu vor cădea amândoi în groapă?
Mat 15.14
Nu judecaţi, şi nu veţi fi judecaţi; nu osândiţi, şi nu veţi fi osândiţi; iertaţi, şi vi se va ierta.
Cam asa sta treAba big grin

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Romani 14:12 - "Astfel, fiecare dintre noi îi va da socoteală despre sine lui Dumnezeu."

| danay72 a răspuns:

Fiecare raspunde in fata lui Dumnezeu.Romani14:12-14