| CοnstruimCatedrala a întrebat:

TPU sunt eu, Vasile.
De ce atei nu cred in DUMNEZEU?

19 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

De ce dumnezo' nu crede in ATEI?

| CοnstruimCatedrala explică (pentru KodrutZ):

Eu pun intrebarile aici.
Cuvântul tau diavolesc nu are nicio inraurire asupra mea, sarpe!

| KodrutZ a răspuns (pentru CοnstruimCatedrala):

Sssssssssh-Sssssssssh-Sssssssssh-SSSH!
Darmastro Aspecti martain! Darmastro Aspecti martain! Darmastro Aspecti martain!

| YouDieAsYouLived a răspuns (pentru CοnstruimCatedrala):

Tu pui intrebarile aici?! Acest site este un spatiu public si fiecare este liber sa exprime ce vrea in functie de ce crede, exact asa cum tu insiri mizerii acum, cre(s)tinule. Eu sper ca cineva sa te sterilizeze, e tragic daca te inmultesti. E suficient ca existi doar tu, un tu care diminueaza calitatea aerului si singura ta ocupatie reala este sa transofrmi mancarea in rahat, consumi resurse degeaba.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

"Ateii" (nu "atei") nu cred in Dumnezeu pentru ca asa cred ei. Cuvantul vine din limba greaca A= fara si Theos=Zeu. https://ro.wikipedia.org/wiki/Ateism

| Fatamuntilor a răspuns:

Diferentiere!
De nu toti oamenii sunt albi?
De ce nu toti oamenii sunt bogati?
De nu toti oamenii nu au masina?
De nu toti oamenii nu au aceeasi credinta?
Asa cum fiecaruia ni sa da dreptul sa alegem religia.asa si ateiilor pot sa nu creada in Dumnezeu!

| oprescudorin11 a răspuns:

Intrebarea ta ar trebui reformulata, caci in logica elementara este mai mlt decat retorica, este TAUTOLOGICA!(in forma pe care ai exprimat-o). Intrebarea ta, probabil ca voia sa inteleaga 'ce motive au ateii sa nu creada in Dumnezeu'?
La asta ti-as raspunde mai simplu:pentru ca ateii (calcand prima porunca ) se cred determinanti ai existentei lor, se considera ei insisi (fiecare ) dumnezei.
Doi dumnezei nu pot convietui in acelasi spatiu 'spiritual'.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Crezi ca intamplator ti-ai ales acest personaj numit Vasile?
Eu zic ca nu.
Este adevarata personalitate a ta.
Esti ateu, dar nu esti convins 100%.

| FaraNume1245 a răspuns:

Pentru ca e in natura lor.

| DonaldTrump a răspuns:

De ce Dumnezeu nu crede in Allah?

| Jessica007 a răspuns:

Pentru ca sunt atei.

| CοnstruimCatedrala explică (pentru Jessica007):

Tu esti atea?

| Jessica007 a răspuns (pentru CοnstruimCatedrala):

Nu,nu sunt.Ti-am raspuns la intrebare, desi chiar tu prin aceasta intrebare ai dat si raspunsul. Daca sunt atei normal ca nu cred in Dumnezeu.

| KodrutZ a răspuns (pentru CοnstruimCatedrala):

Un ateu, o atea. Corect. Nota 10 la limba... ce limba o fi, ca romana nu e. Doamne-ajuta! †

| minrest a răspuns (pentru CοnstruimCatedrala):

Mai, se zice ''atela'', nu ''atea''.

| godge a răspuns:

Ratiune

| CοnstruimCatedrala explică (pentru godge):

Dumnezeu se **** din ceruri pe ratiunea ta ateule.

| Andreeev a răspuns:

Ateii nu cred in nici'o divinitate, nu doar in Dumnezeu pentru ca n'au ajuns in momentu'n care s'aiba suficiente dovezi.

| Deleteddeleted a răspuns:

De ce nu crezi în moș crăciun?