| 220V a întrebat:

Daca noi barbatii suntem facuti dupa chipul si asemanarea lui doamne, doamne, femeia dupa ce fel de chip e facuta, daca doamne, doamne a fost singur la inceput?

74 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Femeia a fost facuta din coasta barbatului.

| 220V explică (pentru EmaS):

Daca a fost facuta din coasta, cum a stiut sa o modeleze, daca adam a fost facut din pamant, ea din coasta, inseamna ca chiar suntem diferiti

| EmaS a răspuns (pentru 220V):

Diferiti si totusi atat de asemanatori!

| Dumnezău a răspuns:

Un citat din Transformers,referitor la Optimus Prime si baietii lui: "Daca noi suntem facuti dupa chipul si asemanarea lui Dumnezeu,astia dupa al cui chip or mai fi facuti?"

Poate asta sa faca lumina. Oricum,zice si in Geneza, in a doua pagina din Biblie, pe la versetul 25: "Sa facem Om dupa chipul si asemanarea Noastra".Dar,dupa cum stim, la Geneza, Iisus nu era nascut si Duhul Sfant era...tot duh.Asta insemnand ca ori suntem facuti de extraterestri, ori ne-am facut noi singuri.

| 220V explică (pentru Dumnezău):

Merg pe a doua varianta, ne-am facut singuri

| MortemAeternum a răspuns:

Dupa chipul si asemanarea barbatului, deci putem deduce, biblic vorbind ca femeia este inferioara barbatului.

| 220V explică (pentru MortemAeternum):

O argumentare buna

| eandopuncttk a răspuns:

Ata-i cea mai tare de pe TPU happy
ai stat mult sa te gandesti?

| 220V explică (pentru eandopuncttk):

Neah, trebuie sa prinzi momentul

| GEORGE a răspuns:

Santana devil

| 220V explică (pentru GEORGE):

Santana? cantaretul? laughing

| GEORGE a răspuns (pentru 220V):

Acum 3000 de ani erau numai baruri si cazinouri pana cand...http://www.youtube.com/watch?v=cpVJqb3BZ8Q

| 220V explică (pentru GEORGE):

Videoclipul ala ma enerveaza, arata romanii prosti cum sunt, unii

| GEORGE a răspuns (pentru 220V):

Da are dreptate in *** rolling on the floor

| 220V explică (pentru GEORGE):

Nici nu m-am uitat la tot

| GEORGE a răspuns:

Pai: par lung, si are fata de genu: "devil" asa ca thinkinglaughing)

| 220V explică (pentru GEORGE):

Sa stii ca poate chiar asa ii

| GEORGE a răspuns:

Maaaa, iti dai seama ca am gresit si ca am vrut sa spun satana nu? laughinglaughinglaughing

| cuvant a răspuns:

Dupa acelasi chip care te-a facut si pe tine.
Parul lung e doar un sablon in capul oamenilor sa zici ca doar femeia trebuie sa fie asa.

Femeia si Barbatul s-au facut dupa chipul si asemanarea lui Dumnezeu. Diferiti sau nu, au fost facuti pentru a se completa unul pe celalt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ai doar o jumatate...

| Kesha1428 a răspuns:

Dupa chipul Evei!

| Simina1619 a răspuns:

Pai "dupa chipul si asemanarea Mea". Deci sa arate cam la fel. Nici un om nu e la fel (poate numai gemenilaughing). Femeile seamana la infatisare cu barbati, 2 picioare, 2 maine, un nas, 2 urechi etc. In felul acesta "dupa chipul si asemanarea Mea"

| NuStiuNimicNiciodata a răspuns:

Are you.retarded?

| 220V explică (pentru NuStiuNimicNiciodata):

Putin, dar de ce intrebi, se cunoaste?

| NuStiuNimicNiciodata a răspuns (pentru 220V):

Nu...bine.doar putin

| 220V explică (pentru NuStiuNimicNiciodata):

Doar atat? eu credeam ca se observa de la o postasad

| NuStiuNimicNiciodata a răspuns (pentru 220V):

Ha, crede-ma, nu te cheama guta ca sa se observe asa tare

| 220V explică (pentru NuStiuNimicNiciodata):

Cine ii gorila aia involuata? Pe mine ma cheama 220V, si sincer nu prea imi pasa ce cred altii. De ce a trebuit sa aduci vorba despre o gorila?

| NuStiuNimicNiciodata a răspuns (pentru 220V):

laughing pentru ca am fost azi la zoo

| 220V explică (pentru NuStiuNimicNiciodata):

Si tie iti plac gorilele, ca guta?

| NuStiuNimicNiciodata a răspuns (pentru 220V):

Nu.ti-am zis ca nu esti atat de stupid incat sa se vada de la departare.de la ce am plecat si unde am ajuns

| 220V explică (pentru NuStiuNimicNiciodata):

Putem sa ajungem si pe luna, din partea mea nu are nimic. Dar cat de stupid sunt?

| NuStiuNimicNiciodata a răspuns (pentru 220V):

Atat de stupid incat sa pui intrebari fara relevanta

| 220V explică (pentru NuStiuNimicNiciodata):

Nu sunt fara relevanta, aceste intrebari sunt in scopul de a trezi mortii cerebrali

| NuStiuNimicNiciodata a răspuns (pentru 220V):

Da-mi mesaj cu id-ul tau.we need to talk

| otilikapostolik a răspuns:

Femeia e tot dupa asemanarea lui Dumnezeu doar ca nu avem chestia aia de jos. Asta e singura diferenta si oricum tot femeia domina barbatul asa ca... Ce conteaza?

| Araia a răspuns:

Troll much? tie ti se pare ca barbatii si femeile sunt atat de radical de diferiti?

| 220V explică (pentru Araia):

Da, troll, ma plictisesc. Si, da, suntem diferitilaughing

| Araia a răspuns (pentru 220V):

Din fericire.

| 220V explică (pentru Araia):

de ce?

| Nuvăsufăr a răspuns (pentru Araia):

Nu... sunt chiar identici, mai ales în gândire.

| Araia a răspuns (pentru Nuvăsufăr):

Parca era vorba de infatisare.

| 220V explică (pentru Araia):

La infatisare ma refeream, asa e, uita-te la mine cat de bine aratlaughing, bineinteles si tu arati destul de bine, aproape la fel ca mine

| Araia a răspuns (pentru 220V):

Sub 15... exact cum ma asteptam.

| 220V explică (pentru Araia):

Nu, gandirea o am sub 15, mult mai jos, oricum, ce am zis asa rau? Sunt cu 5 ani mai mic ca tine, cred

| 220V explică (pentru Araia):

Scuze, sunt cu 4 ani, mic, nu?

| Nuvăsufăr a răspuns (pentru Araia):

Am zis de înfăţişare, după am accentuat sarcasmul cu partea psihologică şi mentală.
Bine că femeilor le creşte barbă stufoasă, păr pe sâni. Bine că bărbaţii au sâni. Bine că bărbaţii au coapse rotunjite, bine că şi femeilor li se îngroasă vocea, bine că nu există diferenţă între hormonul testosteron şi estrogen.

| 220V explică (pentru Nuvăsufăr):

Si raspunul ei: NU STIU, Deastea! cu vocea aia

| Lili92 a răspuns:

De ce nu il intrebi tu pe doamne, doamne?

| 220V explică (pentru Lili92):

Daca ar exista, l-as intreba

| Lili92 a răspuns (pentru 220V):

Pai exista...parca DumnezăuHolocaustPornJediMaster era dumnezeu

| 220V explică (pentru Lili92):

Aaaa, pai pe el il intreblaughing

| Lili92 a răspuns (pentru 220V):

Eu l-as intreba de ce este asa bulangiu cu unii oameni day dreaming

| 220V explică (pentru Lili92):

A fost bulangiu cu tine?

| Lili92 a răspuns (pentru 220V):

Da.sa ma c.ac in barba lui dumnezeu.iti dau voie si tie

| 220V explică (pentru Lili92):

laughing, ce draguta esti, cati ani ai?

| Lili92 a răspuns (pentru 220V):

Nu sunt draguta, cred ca am 100.

| 220V explică (pentru Lili92):

Ba esti draguta, se vede felul in care vorbesti, se simte in aer

| Lili92 a răspuns (pentru 220V):

Mda...noapte 'buna'

| 220V explică (pentru Lili92):

Eu sa stii ca sunt clar visator, si te vad

| Lili92 a răspuns (pentru 220V):

Eu sunt clar vanzatoare...dar nu te pot vedea

| 220V explică (pentru Lili92):

Pacat, imi pare rau pentru tine, sincer

| Lili92 a răspuns (pentru 220V):

Si mie...amin

| 220V explică (pentru Lili92):

Amin? pentru ce amin?laughing

| Lili92 a răspuns (pentru 220V):

Am crezut ca am murit

| 220V explică (pentru Lili92):

Daca vrei, hai sa vorbim pe privat, ca imi arata raspunsul tau dupa o ora si acolo poate il arata mai repede

| Lili92 a răspuns (pentru Lili92):

Momentan sunt un utilizator junior

| Lili92 a răspuns (pentru 220V):

Se incarca ca dracu' site.ul asta

| 220V explică (pentru Lili92):

Pai stiu ca se incarca ca dracu site-ul, iti trimit id-ul meu pe privat si putem vorbi pe mess, e bine asa?

| Lili92 a răspuns (pentru 220V):

Foarte bine

| 220V explică (pentru Lili92):

Ti-am trimis id-ul

| SuciuSebastian a răspuns:

Adam a fost creat dupa chipul si asemanarea lui Dumnezeu, iar femeia este bucata din Adam. Sper ca ajungi singur la rationament happy.

| 220V explică (pentru SuciuSebastian):

Nu am asa ceva, si nu cred ca o sa am vreodata

| nicky10 a răspuns:

Tot dupa chipul Lui Dumnezeu, erau si femei dar nu spune.