| Steregoi a întrebat:

Daca nu ar mai fi nici un legiuitor pe Pamant ale carui legi sa fie respectate societatea ar mai functiona? Daca nu ar mai fi nici un legiuitor in universul material ale carui legi fizice sa fie respectate ar mai functiona natura sau universul material?

Răspuns Câştigător
| Mircea08 a răspuns:

Fara un legiuitor pe pamant societatea "functioneaza"ca in jungla. Fara un legiuitor universal nu ar mai exista nimic, prin urmare nici societatea

8 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Daca nu ar mai fi legi? Iti aduci aminte cand a fost uraganul Katrina peste New Orleans? A trebuit sa bage armata si trupe speciale ca sa opreasca hotii...

| Steregoi explică (pentru costis):

Da, legea apararii oamenilor cinstiti. Vezi ca uraganul ala a fost provocat ori de Satan ori de experimentele stiintifice ori de industrializarea stiintifica agresiva cu mediul fara sa-l intrebe nimeni pe Dumnezeu si chiar daca l-ar intreba nu le-ar raspunde pentru ca Satan sa incerce lumea care prin stramosul lor Adam a dorit sa cunoasca de fapt pe pielea lor si raul si nu doar binele.

Răspuns utilizator avertizat
| Scovell a răspuns:

Mai du-te dracu de pocait handicapat.