| Adron a întrebat:

Daca o persoana nu mai fost o perioada la liturghie fara vreun motiv intemeiat, se mai poate intoarce, sau va fi oprit, i se va da Canon?

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Asta doar duvonicul tau poate sti.
Oricum toata lumea greseste intr-un fel sau altul, iar preotii stiu asta.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum adica sa fii oprit? Se face prezenta la biserica mai nou? Exista registru de prezenta? Se da cu cartela la intrare?

| KovacsB a răspuns:

Dumnezeu se bucura mai mult de oaia ratacita decat de una care a behait ordonat toata viata.

| LoveSleep a răspuns (pentru KovacsB):

Cat de adevarata a fost asta.

| ArchangelElohim a răspuns:

Poti sa te intorici oricand la biserica desi nu cred personal in biserici, ele pot ajuta pe cei mai neinitiati. Iisus a spus: adevarata biserica a Lui Dumnezeu e sufletul omului, acolo sa mergi sa te rogi in taina camarutei tale. deci poti sa te rogi oriunde da de preferat seara in casa ta, la tine in pat.