| Alin85 a întrebat:

Daca pacatuiesc, imi cer iertare si imi pare rau, dumnezeu imi ia lucrurile sau persoanele dragi sau ma pedepseste?

14 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Iti ia chestiile stralucitoare. Ii plac foarte mult.

| ExprimareLibera a răspuns (pentru KodrutZ):

Păcat că nu pot vota comentariile. Cică sunt utilizator junior. Oricum, priceless comentariu

| KodrutZ a răspuns (pentru ExprimareLibera):

Lol, noi sa fim sanatosi.winking

| Mariο a răspuns (pentru KodrutZ):

Dovedeste ce zici sau taci in vecii vecilor AMIN!

| KodrutZ a răspuns (pentru Mariο):

Baga-ti castravetele in c*r sau suge sfintul duh din care s-a intrupat fiul lui dumnezo' in vecii vecilor AMIN.

| doctorandus a răspuns:

Tuturor le ia Dumnezeu persoane dragi.

| danay72 a răspuns:

Nu se întâmplă nimic cu familia ta, dar suportam consecintele acțiunilor noastre.Noi suntem cei care avem de pierdut.

| Duucu a răspuns:

Păcatul în sine îți aduce pedeapsa, nu Iisus. Suferință există și cănd păcătuiești, dar și cănd trăiești în morala creștină, fiindcă totul este haotic, Dumnezeu te lasă să te lupți cu sinele fără să aplice în totalitate sistemul cauză-efect.

| Violleta2022 a răspuns:

Mai oamnei buni, nu Dumnezeu va pedepseste, va pedepsiti singuri, pentru ca faceti rau, sau pacatuiti!
Dumnezeu a acceptat s afie rastignit pe cruce din cauza pacatosilor, deci, el sufera pentru noi, pentru pacatele noastre.
Ori pacatele noastre ne trimit pe noi in Iad, nu Dumnezeu.

| Divy a răspuns:

Dumnezeu nu îți ia nimic și nici nu te pedepsește, dacă te mărturisești și nu mai faci păcatul/ păcatele mărturisite.
Mărturisirea păcatelor se face în fața unui preot, spunându-ți păcatele și cerând cele necesare pentru iertare.

Răspuns utilizator avertizat
| ExprimareLibera a răspuns:

Dumnezeul biblic nu îți poate lua decât banii. Dacă îi dai bani, ești fratele lui.