| benny a întrebat:

Daca s-ar produce un razboi intre atei si pocaiti cine ar castiga?

Răspuns Câştigător
| thekillerboyka a răspuns:

Creca ateii! Astia iar nimici fara mila laughing pe cand pocaiti ar urla la ei cu biblia in mana ca vor intra in iad laughing fraieri!

42 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Ateii, pocăiții n-au voie să ucidă.

| Nuvăsufăr a răspuns:

Să ghicesc.
La prima vedere părea o întrebare inteligentă, nu?

| William a răspuns:

Sa stii ca pocaitii (cum le zici tu) nu ar face razboi cu niciun om.

| benny explică (pentru William):

Am spus "Daca" ca face sau nu face asta e alta treaba

| William a răspuns (pentru benny):

Nu ai inteles. Nu se poate ca pocaitii sa faca razboi, de ce nu intelegi ca asta nu se poate intampla, nu exista DACA.

| shadovv a răspuns:

"Pocaitii", din cate stiu eu, sunt o secta destul de mica. Ateii sunt mult mai multi si au un avantaj politic si tehnologic.

| Rapplex a răspuns:

Ar fi un razboi care s-ar da cu arme de genul Abrams vs. Arcwinking

| anonim4565 a răspuns:

Sa-ti spun ca pocatitii nu ar face un razboi pentru ca noi nu avem voie sa ucidem.Noi trebuie sa luptam cu pacatul cu Satan nu cu oameni.Ce rost are un razboi cu oameni?
ar castiga ateii pentru ca crestini nu ucid dar nu spun ca toti atei pot ucide caci sunt si uni care sunt educati nu ca alti.

Răspuns utilizator avertizat
| Annie2498 a răspuns:

Deci probabil ca ar castiga ateii, deoarece pe noi pocaitii ne invata biserica sa respectam cele 10 porunci, printre care si cea care ne spune sa nu ucidem. Dar oricum nu conteaza cine castiga aici pe Pamant, conteaza, si trebuie sa ne gandim cum sa facem sa castigam acel loc promis de Dumnezeu sus in Rai. Pentru ca este locul unde vom ramane in vesnicie. Si oricum nu vad de ce sa se produca un asemenea razboi.

| baru a răspuns:

Sall. Ateii. Spiritual, altii. Pa1

| shippuden a răspuns:

Remiza laughing

| ReiVaN a răspuns:

Nu exista "aatei" si "pocaiti"
exista doar cei ce cred, si cei ce nu cred.
ai pus cea mai cretina intrebare pe care am vazut-o azi.si crede-ma.am vazut muuulte.

| benny explică (pentru ReiVaN):

Normal ca ''aatei'' nu exista si la o intrebare cretina trebuia sa raspunda si un cretin.

| ReiVaN a răspuns (pentru benny):

Pai sincer ce rost are sa pui o asa intrebare?
si daca am o tastatura cretina care e problema ta?
ramaii in lumea ta mica si neagra in care crezi ca daca esti ateu esti mare jmecher.**** nu trebuie neaparat sa crezi in Dumnezeu da` daca nu o faci sincer nu ne intereseaza.
deci descide ochii, gandeste-te la problemele pe care o sa le ai in viata, numai pune intebari cretine si numai asculta lady gaga cand te dai mare ateu.

| benny explică (pentru ReiVaN):

Ascult ce vreau si mai bine lady gaga decat guta si salam si nu te-a obligat nimeni sa raspunzi la "intrebarea" asta.

| ReiVaN a răspuns (pentru benny):

Copilu` trebuie sa stii ca atunci cand pui o intrebare o adresezi tuturor si nu decizi tu cine trebuie sa raspunda

| benny explică (pentru ReiVaN):

Fiule du-te si da fundite primului raspuns si lasa-ma ca nu am chef de smecheri de cartier. Daca nu iti placea intrebarea nu mai intrai sa comentezi.

| Inferno a răspuns (pentru ReiVaN):

"Nu exista "aatei"..." "exista doar cei ce cred, si cei ce nu cred."
Si cei ce nu cred cum se numesc?

| Robertyz a răspuns:

Chuck Norris... laughing Cred ca Atei.Cunosc un amic care este ateu si este calm...insa daca il calca pe cineva pe coada turbeaza laughing

| alle94 a răspuns:

Omenirea a evoluat multlaughing. Oamenii cu capul pe umeri nu ar lua parte unei ipocrizii ca aceasta.

Si eu sunt ateu,dar asta nu inseamna ca sunt nemiloasa, sunt buna cu oamenii si nu astept "rasplata lui Dumnezeu", deoarece cel mai frumos lucru de pe lume e sa fii fericit pentru ca poti face alti oameni fericitihappy.

| RobbyPh a răspuns:

In primul rand nu se zice pocaiti si pocaitii inseamna ca au credinta in Dumnezeu asa zisipocaitii sunt de multe religii Baptisti Penticostali... ei sunt proveniti din America si in Europa si eu cred ca nu ar fi niciun razboi deoarece pocaitii sunt mai credinciosii decat noi si sunt un fel de pacifistii

| benny explică (pentru RobbyPh):

Ia da tu un search pe google si vezi cum se scrie ca eu nu stiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca ateii ar porni un razboi impotriva cuiva pe motiv religios, cu toti suntem atei negam multi zei doar ca atei neaga toti zei iar voi crestini doar 1999 din ei e asa greu nr 2000 observ

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pocaitii.

| alextermu a răspuns:

Crestinnii pentru ca Dumnezeu ii ajuta.happyhappyhappy:

| benny explică (pentru alextermu):

Si pe atei nu ii ajuta zeul, satan sau in ce cred ei

| anonim_4396 a răspuns (pentru benny):

Incredibil ateii cred in vreun zeu in care oare?

| benny explică (pentru anonim_4396):

In zeul ateu laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru benny):

Nu vrei sa te inchini si tu lui? in fiecare zi descopar tot mai multe http://ro.wikipedia.org/wiki/Ateism

| benny explică (pentru anonim_4396):

Wooow esti incredibil omule laughing

Răspuns utilizator avertizat
| benny explică (pentru gorlan):

Si eu tot de pe TPU am aflat laughing Zeul ateu

| Archdaemon a răspuns (pentru alextermu):

Cu ce ii ajuta dumnezeu le da Kevlaruri si AK47?

| benny explică (pentru Archdaemon):

Ai uitat de deagle si flash laughing

| eandopuncttk a răspuns (pentru anonim_4396):

ATEU: Adept al ateismului; persoană care neagă existența lui Dumnezeu și a oricărei divinități.
Multumit?

| alle94 a răspuns (pentru benny):

Ateu,nu crede in nici un zeu.Nu mai pune intrebari daca nu stii ce inseamna cuvintele pe care le folosesti.

| benny explică (pentru alle94):

Ma inteligentule daca nu esti capabil sa raspunzi nu mai raspunde. Daca nu ai obsevat pana acum inrebarea asta a fost pusa la "misto" ca si majoritatea intrebarilor de aici. Eu doar ma amuz pe raspunsurile voastre laughing

| alle94 a răspuns (pentru benny):

Asta denota cat de inteligent esti tuhappy.Si apropo sunt fata "inteligentule".

| benny explică (pentru alle94):

Asa e cand unii oameni ca tine descopera internetul. La ce nume ai credeam ca esti baiat laughing sau poate un viitor naomy laughing hai paa

| alle94 a răspuns (pentru benny):

Esti un cretin cu chef de caterincawinking

| benny explică (pentru alle94):

Si tu esti o fata cu puta laughing