| Medeea_3616 a întrebat:

Hey, TPU!
Am o intrebare care ma macina...
Care ar fi avantajele si dezavantajele daca noi ne-am unii cu moldovenii(cei din Rep.Moldova-Basarabia-)?
Eu cred ca s-ar produce un razboi civil, insa Romanica noastra ar castiga suprafata si populatie, insa.moldovenii sunt vai de mama lor: saraci, unii bolnaviciosi.etc!
Astept raspuns!
Thx:X

5 răspunsuri:
| Alexander21 a răspuns:

Si ei ar avea de castigat, doar suntem in UE.Pe langa asta ar avea mai multe avantaje, sa vina in tara fara viza.Ar fi tigarile si probabil benzina mai ieftina acolo (avantaj pentru noi).Cam astea ar fi pentru ei, pentru noi atata ca o sa avem o populatie mai mare si mai proasta cu mai multi mamaligari.Vai si amar de capul lor, da vai si amar de capul nostru! Adunam acum toata prostia in Romania!

| Adelinesmile a răspuns:

Eu cred ca ar fi mai bine sa ne unim cu Basarabia. De ce? De aia! Nu pot spune ca is bogati si chestii si ca ar fi pe interes, dar sunt si ei romani. sunt de`ai nostri happy!

| Karinna_5223 a răspuns:

InsomniaTuning, din mesajul tau imi dau seama ca iti faci de ris tara. Moldova nu vrea sa se unesca cu tiganii, adica cu voi. La noi populatia e harnica si buna la suflet

| dimoon a răspuns:

Daca tu crezi ca moldovenii sunt saracii atunci rupe un betisor si bagatil in fund.
nu ai vazut tu inseamna ca moldoveni, tigan-u draculu

| 069730442 a răspuns:

Cred ca ar fi mai bine deoarece si noi basarabenii suntem romani.Sa vezi ce case si masini sint prin basarabia tiai schimba parerea ca suntem saraci.