| anonim_4396 a întrebat:

Daca te-ai uitat la niste clipuri (cu satanisti/ritualuri) poti pati ceva? Cum te poate afecta?

13 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Atata timp cat esti cu Dumnezeu in adevaratul sens al cuvantului, nu ti se poate intampla nimic.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Coșmaruri.

| SG1995 a răspuns:

Ce clipuri?

| Daniel323 a răspuns:

Daca le visezi si iti este teama de demoni si intuneric inseamna ca ai software de indoctrinat in creier.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Te poate afecta in doua moduri:
Fie ești de acord cu ei si te alaturi lor;
Fie nu ești de acord cu ei si te hotărăști pentru Dumnezeu.
Diavolul nu are nici o putere asupra omului numai daca ii permiți.
Biblia spune:"Impotriviti-va diavolului, si el va fugi de la voi. Iacov 4/7.

| Helper07 a răspuns:

Te poate afecta, zic eu, la nivel subconstient. Accepta-L pe Dumnezeu si roaga-L sa te ajute pentru ca acele lucruri sa nu te afecteze.

| Irinel15123532 a răspuns:

Daca Dumnezeu este cu tine, nu te vei uita la asa ceva. Nu este bine sa intri in sfera asta, sa accepti in mintea ta acele lucruri, nu mai privi si ignora-le. Citeste noul testament, Hristos te iubeste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru TamplaruAnisoara):

Erau doar niste clipuri pe yt si la un clip era un ritual gen clipuri creepy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru SG1995):

Erau doar niste clipuri pe yt si la un clip era un ritual gen clipuri creepyy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Irinel15123532):

Erau doar niste clipuri pe yt si la un clip era un ritual gen clipuri creepy, daca privesti nu inseamna ca le accepti

| Mircea08 a răspuns:

Pe majoritatea oamenilor ii afecteaza, si ii afecteaza de multe ori iremediabil. Oamenii de stiinta au descoperit modul bizar in care creierul reactioneaza la informatii. Daca spui o minciuna cuiva de mai multe ori, chiar daca omul acela stia ca e minciuna, aceasta minciuna va fi totusi inregistrata de creier la un moment dat ca adevar, iar omul acela se va baza pe acea informatie si va judeca toate celelatle informatii pe care le mai primeste in functie de aceasta minciuna care in mintea lui este adevar. Pe acest principiu de functionare a creierului se bazeaza reclamele, manipularile, vrajitoriile, ghicitul etc. Daca observati, toate acestea sunt lucruri cu care se ocupa slujitorii diavolului, prin urmare este logic sa fie nocive.
Un om puternic, care stie cu exactitate ce este bine si ce este rau, nu poate fi afectat

| RAY a răspuns:

Mai bine ma uit la aia decat la astia https://www.youtube.com/watch?v=XJmYQD1tUZA

| cris54321 a răspuns:

Esti posedat. Trebuie sa citesti biblia invers de 3 ori sa iti treaca.