| unbaiatanonim a întrebat:

Daca toate cele 9 planete din sistemul nostru solar ar sustine viata cum ar fi schimbat acest lucru religiile? Cel mai inteligent raspuns primeste funda.

9 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Este imposibil catoate sa sustina viata.
Nu toate planetele dins sistemul nostru solar sunt planete telurice, mai exista si gigantii gazosi, care nu pot sustine viata.
Acum, nu stiu, vad ca apar o gramada de teorii ce spun ca poate exista viata si acolo.
Dar sunt mai mult presupuneri.

| trolololo a răspuns:

Sunt 8 planete. Ca planete doar Marte ar putea sa tina viata și lunile Europa, Io, Titan și încă una dar nu ii mai știu numele.

| reihiuke a răspuns:

Se va pune intrebarea daca si celelalte vieti de pe alte planete pacatuiesc sau nu. Daca da, problema va fi "daca Isus este singurul Fiul al lui Dumnezeu, este El mantuitor doar pe pamant, sau si peste alte civilizatii? In plus, in biblie nu e nimic pomenit despre alte civilizatii. In mare parte, daca invatatura bisericii este valabila si pentru alte civilizatii. S-ar putea (adica sigur) ei au o alta religie, 100% diferita de a noastra big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca.ai spus bine; DACA.dar nu e.

| 1Mihai1 a răspuns:

Nu cred c-ar afecta prea mult religiile, sau mai bine zis, ar afecta, dar nu toate religiile.

| Silviuloan a răspuns:

Pai ce treaba avem daca sunt vieti pe celelalte planete, dar Terra este foarte strans legata de viata Mantuitorului de exemplu Beethleemul, Ierusalimul avem multe dovezi.Asta nu schimba nimic in religia noastra. Noi credem Dumnezeu intreit in persoana.Adica Sf Treime Facere cap 18

| SmexyBoy a răspuns:

Din pacate intrebarea ta e fara noima.
Doarece cel putin 3 dintre ele nu au conditii de sustinere a vietii.

| AnonimDeOcazie a răspuns:

Pluto nu e planetă.

| DeNkN a răspuns:

Cai verzi pe pereti. depinde de forma viata, depinde depinde de.