| iintunericul a întrebat:

Daca treci de la o religie la alta (schimbi religia)
o sa ajungi in iat?
100%?

22 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Nu ajungi in iad decat daca nu faci ce spune Dumnezeu.

| doctorandus a răspuns:

Depinde, daca treci la religia corecta vei ajunge in rai. Atat ca nimeni nu-ti poate garanta ca actuala religie ar fi corecta sau ca viitoare religie ar fi corecta.

| danay72 a răspuns:

Nu,pentru ca in Biblie sunt prezentate persoane care si-au schimbat religia.De exemplu, apostolul Pavel.

| Fatamuntilor a răspuns:

Cu siguranta ca Dumnezeu nu se supara, poate nici preotii...
Eu cred ca nici macar ateii nu ajung acolo.

| milan9 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Daca o persoana paraseste credinta pe care Fiul lui Dumnezeu a lasat-o atunci cu siguranta pe Acesta Il "deranjeaza" faptul acestei tradari... sad

-,, să păstraţi Biserica lui Dumnezeu, pe care a câştigat-o cu însuşi sângele Său." - Fapte 20, 28

| Fatamuntilor a răspuns (pentru milan9):

Utilizatorul se refera,, daca treci de la religie la alta ''' nu la parasirea religiei (renuntare)
Se zice ca Dumnezeu e unic, atata doar ca este numit in mod dierit

| sublime89 a răspuns:

Daca ar exista iadul, ar fi ceva sanse. Dar cum nu exista, poti sa stai fara griji.

| TrăieşteClipa a răspuns:

"Daca nu papi tot si nu esti cuminte vine Bau-Bau."
De aici s-au inspirat cei care au inventat Iadul.

| Dorugar a răspuns:

Sigur ca DA!
Iadul existand numaiin religie dar nu si in realitate, asta inseamna ca in Iad se ajunge numai prin religie, fie ca o schimbi fie ca nu o schimbi, locul religiosilor este in Iad, si nu in Rai, pentru ca din Biblie rezulta clar (din ex. cu Adam si Eva) ca Raiul nu exista dupa moarte ci numai in viata aceasta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, poate nu ajungi in paradis, dar in iad nu ajungi sigur. Acesta nu exista. IAD=MORMANT. Aceasta este semnificatia cuvantului iad.

| aabaaab3278 a răspuns (pentru anonim_4396):

Unde ai gasit ca iad=mormant? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

100% nu stim unde vom ajunge. Religii sunt si poti schimba la ele cat vrei ca in rai nimeni nu intra, doar sclavii.

| danut a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine ai spus ca suntem SCLAVI dar ai uitat sa completezi ca TOTI suntem SCLAVI, doar ca unii stiu acest lucru si au sansa sa intre in rai iar altii se cred liberi si sigur nu vor intra in rai, DAR ei tot SCLAVI SUNT.

| anonim_4396 a răspuns (pentru danut):

De ce crezi ca si cei liberi sunt tot sclavi?

| danut a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu exista oameni liberi, toti suntem sclavi, uni care stiu si altii care nu stiu si se cred liberi dar tot sclavi sunt.

| anonim_4396 a răspuns (pentru danut):

Ce nu stiu altii? Ca vor plati la sfarsit daca nu s-au supus unor reguli?

| danut a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci sa explic pentru copii, In lume sunt doar doua categori de oameni, cei credinciosi lui si cum vrea Dumnezeu iar acestia sunt sclavii lui Dumnezeu si cei necredinciosi care se cred liberi dar sunt fara sa stie SCLAVII Satanei. Nu exista tabara de mijloc, ori esti cu Dumnezeu DAR asa cum vrea EL, nu cum vrem noi si RESTUL, sclavi ai viciului, al mandriei, si a tot ce nu tine de Dumnezeu. Ce nu tine de Dumnezeu APARTINE Satanei. ALEGE.

| anonim_4396 a răspuns (pentru danut):

Sa aleaga copiii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta nu pe internet, ci intr-o sursa mai sigura. happy. Putem sa radem ca nu vom fi niciodata "parjoliti in focul vesnic"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-te cum te chiama.cand vreodata a biruit intunerecul, lumina? niciodata.

| Armenianeek a răspuns:

Raiul si iadul nu au nici o legatura cu schimbarea religiei sau culturile religioase.

| Chimied a răspuns:

Ce religie ai? Si la ce religie vrei sa treci?