| RAY a întrebat:

Daca un ateu sarac ar sta toata viata langa o femeie urata fara sa o insele si sa o iubeasca doar pe ea asa cum ar iubi o femeie "perfecta", AR INNEBUNI si nu ar rezista.

De ce exista atat de multe divorturi daca crestini se iubesc toata viata lor? de ce crestini inseala? credeti ca un ateu nu ar putea iubi o femeie? credeti ca fizicul nu conteaza in randul crestinilor?

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Tot omul este supus greseli si pacatului.Nu conteaza ca esti ateu sau crestin esti om in primul rand si faci ce iti spune si dicteaza inima nu are legatura religia decat in cazul "pocaitilor"; penticostali, baptisti....care au niste reguli mai stricte o data luati nu se mai lasa ei merg pe premiza ne casatorim apoi copii si restul si nu divorteaza decat in cazuri exceptionale cand renunta la religia respectiva.Suntem oameni nu sfinti si am ales sa traim o viata libera care vonsta sidoresti in pacate si greseli

| SG1995 a răspuns:

"De ce exista atat de multe divorturi daca crestini se iubesc toata viata lor?"

Din cauza sunt si ei oameni imperfecti, dar mai bine un divort decat o casnicie in care aia e batuta si violata.

"de ce crestini inseala?"

Din punct de vedere religios ala care inseala nu prea e crestin.

"credeti ca un ateu nu ar putea iubi o femeie?"

Ba da, ar putea iubi, problema e ca cel care a comentat ideea asta e al dracu de schizofrenic, de-asta nici nu m-am mai obosit sa-i comentez replica idioata.

"credeti ca fizicul nu conteaza in randul crestinilor?"

Ba da conteaza, crestin sau ateu toti suntem mamifere, iar instinctul sexual nu tine cont de orientarea religioasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici ai dreptate.Baietii din biserica vor fete care sa creada in Dumnezeu si sa arate ca niste supermodele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crestinii nu se iubesc toata viata lor...si bineinteles ca fizicul conteaza, pentru oricine, ateu sau crestin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciun om nu e perfect sau fara pacat.Prin urmare, nici crestinii nu sunt sfinti.Ateu ori crestin, amandoi gresesc.