| Ex89 a întrebat:

Daca uni oameni spun ca nu exista Dumnezeu de ce toti oameni tind sa faca rau?
Daca nu exista Dumnezeu de ce este universul asa mare?
Daca nu exista Dumnezeu de ce suntem cele mai complexe fiinte, de ce animalele nu gandesc ca oamenii?
Daca nu exista Dumnezeu de unde a aparut acel ceva din care a rezultat sex feminin si sex masculin? Acel ceva stia ca este nevoie de inmultire pentru perpetuarea speciei?
Daca omul a aparut din maimuta, maimuta din ce a aparut?
Daca evolutia a schimbat lumea din trecut pana in prezent, de ce a incetat?

38 răspunsuri:
| MiSaeng07 a răspuns:

"Creatia" a fost inventata pentru ca nu se stie raspunsul... raspundeti "voi" cum le-a creat Dumnezeu, si de ce este infinit universul.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Omul e fiinta libera creata de Dumnezeu dupa chipul si asemanarea Sa.

| Ex89 explică (pentru MiSaeng07):

Nici un om de stiinta nu a demonstrat ca nu exista un Creator al acestui univers.

| Ex89 explică (pentru RAY):

Da este democratie si nu te-am obligat sa crezi ca mine, nu?
Nu s-a rugat nimeni sa ii cada painea din cer nu pe asta se bazeaza crestinismul, Dumnezeu a spus sa muncim deci...
Crestinismul se bazeaza pe o continuitate de viata dupa aceasta viata, dar voi credeti ca suntem pe pamant fara scop.

| RAY a răspuns (pentru Ex89):

E nu si aia la moaste nu se roaga sa le cada pe gratis paine din cer, de aia cand e vb de fasole e coada mereu, da nu exista nici un scop divin

| Ex89 explică (pentru RAY):

Eu nu ma rog la moaste, nu ma intereseaza ce fac altii eu spun din ce fac eu.

| RAY a răspuns (pentru Ex89):

Poti demonstra ceva din cea ce afirmi?

| MiSaeng07 a răspuns (pentru Ex89):

Nici un credincnios nu a demonstrat cum a facut Dumnezeu toate astea, si ce a facut mai exact... au spus doar povesti.