| anonim_4396 a întrebat:

Dar oare Dumnezeu exista? Eu una cred ca da... dar as vrea si raspunsurile altora va rog. spuneti-mi ce parere aveti despre Dumnezeu? Exista sau nu?thinking

15 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| elmo2011 a răspuns:

Da, exista.

| valentingb a răspuns:

Ar trebui pusa intrebarea asta la intrarea in site si toata lumea sa raspunda la ea, ca sa nu mai intrebe fiecare in parte.totusi bravo tie pentru formulare, nu ca asta
http://www.TPU.ro/......zeu-cumva/

| pinkpityc a răspuns:

Pai da el exista dar tu nu il poti observa! el e omul fara de suspin pacat ce ne sterge pacatele si ne duce in rai e omul ce a avut mila mereu si cel ce a creat pamantul pe care tu stay daca nu ma crezi o s-al vezi si u daca faci fapte bune in rai daca nu o vei cunoaste pe s*****a in iad nici nu pot spune acel cuvant

| FerLin a răspuns:

Daca pana acum nu ai ajuns la o astfel de concluzie inseamna ca te vei convinge de existenta lui doar singura, prin experientele de viata pe care le vei avea. Oamenii nu cred ca te vor convinge prin vorbe de existenta Lui.

| robertyno97 a răspuns:

Nu stiu...eu nu prea mai cred... dupa parerea mea multi cred in Dumnezeu ca sa aiba in ce sa creada(gen trebuie sa crezi in ceva).Si daca tot venii vorba voi de ce credeti in El?

| JustKiddingBitch a răspuns:

Desigur happy

| Asiral23 a răspuns:

Da,sigur sigur. exista,doar uita-te la natura, cer, uita-te la tine...suntem prea minunati ca sa evoluam din maimute.DEci da Dumnezeu este real

| Esperança a răspuns:

1.Nebunul zice in inima lui: Nu este Dumnezeu!"S-au stricat oamenii, au savirsit faradelegi urite, nu este nici unul care sa faca binele.
2 Dumnezeu Se uita dela inaltimea cerurilor peste fiii oamenilor, ca sa vada daca este cineva care sa fie priceput, si sa caute pe Dumnezeu.
3 Dar toti s-au ratacit, toti s-au stricat; nu este niciunul care sa faca binele, niciunul macar.
4 si-au pierdut oare mintea ceice savirsesc nelegiuirea, de maninca pe poporul Meu, cum maninca pinea, si nu cheama pe Dumnezeu?"

| robertyno97 a răspuns:

Frate majoritatea persoanelor pe care le intrebi "Tu crezi in Dumnezeu?" ei zic "Da normal tu nu?" dar daca le intrebi pur si simplu de ce nu prea cred ca ti.ar da un raspuns doar ceva de genu "pur si simplu" si probabil in mintea lor zic "Oare ce are asta? Nu vede ca toti cred in El. Oare de ce ma intreba?"...si probabil "credinta" in Dumnezeu incepe de cand suntem mici ca ni se spune "sa crezi in El" si stim cu totii cum sunt copii cred cam tot ce le spui si cand ajung sa creasca mai mari li se par "ciudati" (sa zic asa) cei care nu cred in El si zic imposibil toti cred in el deci exista...eu nu creed ca exista

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu n-am nici una

| n0matterman a răspuns:

Am venit sa rad! Si ghici ce?! Am ras.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Eu cred ca nu exista Dumnezeu, Allah, Budda, Satan, Shiva, Sfantul Pentru, zeul Pan, Sepa etc.

Răspuns utilizator avertizat