| AvalohAlyn a întrebat:

Dati-mi o speranță, o carte care da multa speranță. Pentru că aflat că pot muri oricand subit in somn.Stiu că Biblia da,dar uneori mi se pare greu de înțeles, îmi plac cărțile pe înțelesul tuturor și scrise simplu dar care au și intelepciune.Am nevoie mai mult că oricând de speranță, multă speranță și iar speranță.E vorba de sănătate.Imi doresc sa mai trăiesc,extrem de mult îmi doresc asta, dar macar câțiva ani să mai trăiesc și eu daca e sa fie sa mor adică să mi se apropie ceasul. Dati-mi va rog Speranță!

3 răspunsuri:
| ania a răspuns:

O carte foarte bună e Viața condusă de scopuri de Rick Warren, la fel cea mai puternică rugăciune de pe pământ de Peter Horrobin.

| KR0NSTADT a răspuns:

Cartea Învățătura lui Buddha. O găsești pe net, în format PDF.

| h379m3973423 a răspuns:

Salut,
Chiar dacă Cuvântul lui Dumnezeu este greu de înțeles datorită diferențelor de cultură și traduceri, Dumnezeu este Unul(1Ioan 5:7) și este cu noi(Ioan 14:16 -> Fapt. 2:3). El îți va descoperi toate lucrurile(Ioan 14:26).