| TamplaruAnisoara a întrebat:

Datorita coronavirus si a situației complexe in care ne găsim, exista utilizatori care au hotărât sa creadă in Dumnezeul Bibliei sau dimpotrivă il hulesc si mai mult?

Răspuns Câştigător
| Meme10Memu a răspuns:

Evreii rebeli nici in pragul mortii nu au crezut atragandu-si condamnarea sau moartea vesnica fara drept de inviere.

39 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru danut):

Daca nu te pot face sa constientizezi ca nu exista, macar sa te fac sa constientizezi ca, in cazul in care exista, e cea mai mare rautate posibila.

| danut a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Asa ceva poti spune cand nu-L cunosti sau ai alt "mentor". Pe mine m-a salvat de cateva ori de la moarte si chiar din moarte asa ca sunt total in dezacord cu tine. NU exista fiinta in univers mai buna.

| Holiday a răspuns (pentru danut):

Ce tampenie. Pai daca mergem pe varianta asta a ta cu salvatul de la moarte, atunci se naste alta intrebare. De ce te-a lasat sa ajungi acolo, adica aproape de moarte, tu fiind un mare pupator in fund al lui, iar pe altii pe care ii doare in cot de spiridusul tau, nu-i streseaza cu astea, traiesc bine merci 70-80 de ani fara batai de cap. Ori salvatul asta e doar in capul tau si spiridusul e doar rodul imaginatiei tale bolnave, ori nu-i place cum il pupi in dos si ar trebui sa schimbi stilul. Poate ar trebui sa incerci sa-l pupi si-n fata, nu numai in spate...laughing

| danut a răspuns (pentru Holiday):

"De ce te-a lasat sa ajungi acolo"
LIBERUL ALBITRU, totul s-a bazat pe alegerile mele, Nu am fost un sfant si am facut multe prosti dar daca nu era Dumnezeu, acum nu iti scriam si inca ceva, Dumnezeu nu are nevoie de dragostea mea falsa si nici de ceva pupaturi ori unde ar fi alea. Dumnezeu nu este om. Eu iti inteleg frustrarile si neputintele, nu esti un etalon al intelepciuni umane si ai vrea da iesi cu ceva in evidenta, nu este "drumul" tau, stai in vagauna ta si rode-ti neputintele. Mai grav este cand pupi pe cineva in toate partile si nici nu sti ca o faci si fi Tu sigur ca o faci intr-un mod navalnic. rolling on the floor

| Holiday a răspuns (pentru danut):

"totul s-a bazat pe alegerile mele, Nu am fost un sfant si am facut multe prosti dar daca nu era Dumnezeu, acum nu iti scriam si inca ceva"

Ce spui tu mai sus e ca poti face orice, iar daca dai de probleme, te loveste credinta si ai scapat...

| danut a răspuns (pentru Holiday):

Ce spun eu este ca totul depinde de alegerile noastre.

| Holiday a răspuns (pentru danut):

Te contrazici singur. Tocmai ce ai spus ca indiferent de alegerea ta de la un moment dat, spiridusul te-a salvat daca l-ai pupat in fund.

| danut a răspuns (pentru Holiday):

Nu, nu ma contrazic singur ci ca de obicei dovedesc ca Nu ati citit Biblia si nu stiti ce vorbiti. Dumnezeu in prestiinta Sa CUNOASTE viitorul si alegerile nostre VIITOARE iar EL actioneaza si in acest sens.

| RAY a răspuns:

Dumnezeu in prestiinta Sa CUNOASTE viitorul si alegerile nostre VIITOARE iar EL actioneaza si in acest sens =adio liber arbitru, totul este predestinat