| dansarabia1234 a întrebat:

De cate ori avem voie sa ne spovedim și sa ne împărtășim pe luna. Va rog sa îmi spună un preot sau cineva care stie

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

În Biblie nu scrie nici lucrul acesta. Aici e vorba de obicei.

| mentholinks a răspuns:

De cate ori faci plata.

| gratargratar a răspuns:

Biserica recomanda sa te impartasesti cel putin in cele patru mari posturi (deci de 4 ori pe an). In rest, te poti impartasi oricat de des. Tine de simtamintele tale... Iar spovedania iarasi e bine sa fie cat mai deasa.

| adynebunu89 a răspuns:

De cate ori simti ca trebuie happy cand tr simti impovarata de pacate