| dansarabia1234 a întrebat:

Dacă ești pe ciclu ai voie sa te spovedești? Va rog sa îmi spună un preot sau cineva care stie.

6 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Biblia nu vorbeste despre asa ceva. Deci nu te ingrijora.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu stiu eu prea multe despre spovedit, dar stiu ca nu te cauta intre picioare... ma rog asta daca nu esti barbati si nimeresti la episcopul de Husi sau copil si nimeresti la Pomohaci

| SG1995 a răspuns:

Da, conform dogmei ortodoxe nu ai voie in biserica in perioada menstruala, dar nu spune nimic de spovedanie.

| KronstadtResurrection a răspuns:

Pe ciclu, nu. Pe triciclu, da.

| Zurelin a răspuns:

Intreba-l pe preotul la care vrei sa te spovedesti, poate parea rusinos dar e mult mai sigur

| suntserios a răspuns (pentru Zurelin):

E mult mai sigur? Mai sigur ca ce?