| ww2Totenkopf a întrebat:

De ce a creat Dumnezeu fiintele enervante precum:mustele,sobolanii, etc?

34 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Toate vietuitoarele, de la cele mai mici bacterii si pana la cele mai mari mamifere, impart intre ele planeta. Aceste organisme formeaza comunitati care traiesc impreuna intr-un echilibru.

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Ciuma se trasnmitea datorita sobolanilor si a purecilor, ce rol au purici si paduchi pentru om? tantari care omoara copii si i inversteaza cu malerie

| MMihai a răspuns:

Că așa a vrut!

| Inferno a răspuns:

Tu ce rol ai in lantul trofic?

| alexandra2859 a răspuns:

Sau pe cei ca tine!

Răspuns utilizator avertizat
| mODIN a răspuns:

Era beat cand le-a facut

| LikeARollingStone a răspuns:

Si eu ma intreb de ce te-o fi creat pe tine... sad

| sublime89 a răspuns:

In biblie scrie ca d-zeu a dat pamantul cu toate vietuitoarele lui "cadou" omului. Muste, sobolani, asta da cadou laughing

| PedoBarbie a răspuns:

Nu le-a creat el că Dumnezeu nu există.

| Lizzu a răspuns:

Toate fiintele au dreptul sa traiasca.
Ele nu cauta sa fie enervante, e doar parerea ta fata de ele.

Sau ai gresit categoria? trebuia la trivia /amuzante sa o scrii.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Fiecare are rolu sau in lantu trofic, mai putin dumnezeu, tu ii gasesti locul pe undeva?

| Kalla a răspuns:

Pai a permis si ateilor sa existe, putea sa n-o faca avand in vedere ca sunt toti impotriva lui.

| LordBolton a răspuns:

Tu ce rol ai in lantul trofic?

raspunzand la intrebare: -Acelasi motiv pentru care ne da dezastre naturale.
"Ne iubeste"(citat crestin)

| LordBolton a răspuns (pentru LordBolton):

Scuze trebuia sa pun raspund ioanei (de ce mereu se intampla o tampenie)

| Rakanishuu a răspuns:

Asta intrebare mi-o pun si eu de cand ma stiu.
Pana la urma m-am impacat cu ideea ca fac parte din lantul trofic.
DAR LA MUSTE CHIAR NU INTELEG! Singurul lucru pentru care traiesc este sa se puna pe WC-uri si dupa pe mancare.

| TheStory a răspuns:

Fiecare animal face parte dintr-un ecosistem bine construit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

BlackSulphur a scis un adevar, de la T/A ai venit aici, ce nesimtire... si cu mustele astea

| ww2Totenkopf explică (pentru anonim_4396):

Sunt aici de 2 saptamani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista Dumnezeu.
E o intrebare capcana?
Sunt eu Deeskry.

| BlackSulphur a răspuns:

God, best troll since ever!

| BlackSulphur a răspuns:

Ioana, tare ma indoiesc eu de faptul ca te-ai nascut in 1988. Insa, daca chiar este asa, imi pare rau sa-ti zic, dar esti o risipa de ADN.

| ioana1988 a răspuns (pentru BlackSulphur):

"tare ma indoiesc eu"
rolling on the floor
Ploua cu analfabeti pe TPU.
Du-te bre si cumpara-ti o carte de gramatica, nu mai pierde timpul pe TPU.

| Lizzu a răspuns (pentru ioana1988):

Si cum ai vrea sa zica? "ma indoi"? sigur asa consideri tu ca e corectwinking

| Lizzu a răspuns (pentru ioana1988):

! îndoí3 (a se ~) (a ezita) vb. refl., ind. prez. 3 sg. se îndoiéște, imperf. 3 sg. se îndoiá; conj. prez. 3 să se îndoiáscă

Afla.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru ioana1988):

Te bate viata

| Inferno a răspuns (pentru ioana1988):

Cum spuneam, analfabetii cauta "greselile" gramaticale asa cum argonautii cautaul lana de aur.

| Mikhtarian a răspuns:

De indoit, nu te poti indoi.
Dumnezeu este Creatorul planului, si El este perfect.
Fiecare animal are un loc in natura prin care ajuta oamenii pentru un trai mai bun.
Cum ar fi lumea fara animale? N-ar mai fi lume.

| Dumniezău a răspuns:

Fiindca nu ave' ce face.

| Crâstoşelul a răspuns:

Se plictisea şi el.

| c0ton a răspuns:

Asa e ecosistemul.

| ILoveMoon a răspuns:

Cred că din joacă, a vrut să se distreze și el