| marinelpop a întrebat:

De ce a permis Dumnezeu să aibă loc Holocaustul?

87 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Erau oamenii pacatosi, mai ales evreii, care nu l-au recunoscut pe Iisus ca fiind calea, adevarul si viata. laughing Pentru asta Hitler n-ar trebui sa fie in rai, ca Iuda? Fara el ciuciu rastignire, deci ciuciu mantuire.

Sa nu zici ca scrie in biblie de Holocaust.

Răspuns utilizator avertizat
| sunrises a răspuns:

din respect fata de libertatea omului...

| EmaS a răspuns:

Pentru ca ei au cerut ca sangele lui Isus sa cada asupra lor si a copiilor lor.

| MMihai a răspuns:

Poate Dumnezeu este universal și nu s-a ocupat în acea perioadă de timp, de ce se petrece pe planeta Terra.

| iurii75 a răspuns (pentru EmaS):

Și Tutsi tot au cerut să cadă sîngele lui Isus asupra lor? (Genocidul din 1994 din Rwanda.) Dar celelalte genociduri?

| EmaS a răspuns (pentru iurii75):

Pune si tu o intrebare si o sa iti raspund.

| RAY a răspuns:

Ema asa usor vorbeste 6 milioane de evrei omorati ca au cerut sangele lui isus asupra lui acum 2 mii de ani, dar asa usor vb de milioanele de morti ma uimiti crestinilor sincer asa lipsa de empatie duceti uni din voi ca ma intreb oare in ce credeti voi pana la urma in fine
dumnezeu cum nu exista nu a lasat nimic

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Dumnezeu s-a întruchipat în Hitler.

| EmaS a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Satan.

| Guildo a răspuns:

Fiindca Dumnezeu este rasist si uraste in special evreii, chiar daca a fost poporul lui ales. Dumnezeu e ca si un jucator de GTA, ii place sa se joace cu sangele.

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru EmaS):

Nergal.

| EmaS a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Ala cine mai este?!

| anonimg a răspuns:

Nu-i scriu lui marinelpop, ci celorlalti:
Pentru ce va preocupa mai mult judecata altora, cand de fapt ar trebui sa va preocupe cazul vostru, al fiecaruia in parte? Voi va incurajati impreuna in necredinta. Intrebati-va mai bine care va fi soarta voastra, si nu a altora.

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru EmaS):

>:)
http://www.youtube.com/watch?v=_D7DTtRuYew
Sper să-ți placă! o:-)

| EmaS a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Seamana cu satan.

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru EmaS):

De unde știi tu cum arată Satan? laughing

| BencheaAdelin a răspuns:

Asa vrut El a avut un scop

| Nucreeed a răspuns:

De prost...cred ca regreta si el acumrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

rolling on the floor

| Calininio a răspuns:

Simplu, Dumnezeu nu avea cum sa seteze treaba asta. rolling eyes. Get over it.

| doctorandus a răspuns:

Dumnezeu a creat lumea, restul e efectul legilor naturale, a evolutiei speciilor si circumstantelor istorice. Eu il concep pe Dumnezeu drept forta oarba a naturii, care nu se sinchiseste de oameni si nu are criterii morale.

| Dreamer a răspuns:

De ce i-a permis Dumnezeu lui Adam sa manance din acel mar? ....simplu, Dumnezeu nu se implica in alegerile noastre, ca altfel nu mai eram liberi, eram marionete.

| nesuferit a răspuns (pentru MMihai):

Prin definitie dumnezeu este omnipotent, deci se poate ocupa de toate locurile posibile si inpoibile, in acelasi timp.

| nesuferit a răspuns (pentru Dreamer):

Haha, tu chiar crezi ca esti liber? asta e o iluzie

| M25M a răspuns:

Nu Dumnezeu a permis Holocaustul, ci omenirea a produs/permis acel genocid.

Răspuns utilizator avertizat