| marinelpop a întrebat:

De ce a permis Dumnezeu să aibă loc Holocaustul?

87 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| M25M a răspuns (pentru andreidu):

Conform logicii multora cam asa sta treaba, cam pe tiparul acesta se formeaza mentalitatea lor atunci cand vine vorba de interventia divina.
Tot ce voiam sa sugerez este ca nu putem da vina pe ceva ce nu exista, ci sa acceptam faptul ca omenirea este capabila de asemnea atrocitati.

Răspuns utilizator avertizat
| CannbalCorpse a răspuns (pentru EmaS):

Ai o gandire. :d Daca un om imaginar a cerut sange noi trebuie sa omoram oamenii si sa ii dam, daca erai si tu parinti tai, rudele printre oamenii aia big grin?

| CannbalCorpse a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

laughing Saraca nu stie ce sa mai zica.

| EmaS a răspuns (pentru andreidu):

Stiu si eu pe cineva care poate sa te vindece de necredinta si de pacat. El face minuni!

| EmaS a răspuns (pentru CannbalCorpse):

Nu are Dumnezeu nevoie de sange.Al Lui este cerul si pamantul.Ei au cerut blestemul peste neamul lor.Au suportat consecintele alegerilor.Sa nu crezi ca voi nu veti plati un pret pentru alegerile pe care le faceti.

| EmaS a răspuns (pentru CannbalCorpse):

Ai vrea tu!

| HueyFreeman a răspuns:

Pentru ca "Gott mit uns".

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru andreidu):

Pe cine faci NEBUN?

| Hombre a răspuns (pentru EmaS):

Si cu tiganii ce-a avut?

| EmaS a răspuns (pentru Hombre):

Daca pui o intrebare la categoria Religie, promit ca iti raspund!

| TheDifference a răspuns:

De unde sa stim noi, du-te si intreba-L laughing

| dracu14 a răspuns (pentru EmaS):

Satana,sa spui satan in loc de satana e ca si cum ai spune in loc de dumnezeu dumnez

| EmaS a răspuns (pentru dracu14):

Chiar, si de unde stii?!

| dracu14 a răspuns (pentru EmaS):

Am citit biblia satanica

| EmaS a răspuns (pentru dracu14):

Ce urat!

| dracu14 a răspuns (pentru EmaS):

E foarte interesanta, LaVey a fost un om foarte inteligent, a scris lucruri foarte interesante acolo

| EmaS a răspuns (pentru dracu14):

Nici daca ar fi ultima carte de pe pamant, nu as citi-o!

| malvinacroft a răspuns:

Domnezeu nu a omorat pe nimeni niciodata; fiecare primeste ceea ce merita, iar astea sunt legile universului si nu Dumnezeu e responasabil; nu ar mai trebui amestecat El in parerile oamenilor.

| iurii75 a răspuns (pentru EmaS):

Păi este o întrebare!

| iurii75 a răspuns (pentru andreidu):

"Pentru ca Hitler era crestin si toate actiunile lui au fost in numele Domnului." E cam ca nuca de perete happy. Și atunci Stalin a fost ateu și acționa în numele ateismului?

| CannbalCorpse a răspuns (pentru EmaS):

Mai sus ziceai ca Dumnezeu are nevoie de sange si acum zici ca nu are nevoie. Nici tu n'ai habar in ce crezi sau ce zici.

| EmaS a răspuns (pentru CannbalCorpse):

Da, intr-adevar, pentru tine e greu de inteles.

| CannbalCorpse a răspuns (pentru EmaS):

Ce e greu de inteles ma, sau mai bine zis ce e de intelesbig grin?
Ca te contrazici pe tine insati?

| EmaS a răspuns (pentru CannbalCorpse):

Da-mi copy-paste la raspunsul unde scriam eu ca Dumnezeu are nevoie de sange.

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru andreidu):

Sigur că realizez! Am dorit să atrag atenția că nu poți să-i pui grămadă pe atei și să-i judeci după faptele unui ateu, de asemenea să judeci creștinii după faptele cuiva care susținea că e creștin.

Răspuns utilizator avertizat