| Vasii_Paul-Gabriel_1989 a întrebat:

De ce am fost ales? voi v-ati pus aceasta intrebare vreodata?

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Doar oamenii decid dacă vor sa asculte de Dumnezeu. El îi chema pe toți, dar putini aleg sa vina la El. Deuteronom 30:19, 20

| Clorox a răspuns:

Ales la ce?

| xerxes1 a răspuns:

Te-a pus cineva sa-i speli parbrizul la masina?

| RoxanaY a răspuns:

Mi-am pus-o si am gasit si raspunsul: Am fost aleasa ca sa aduc cat mai multe persoane la pocainta, ca sa invvat persoanele ce este bine si ce este rau. Fiecare persoana a fost aleasa cu un scop fie ca si-l indeplineste, fie ca nu. Indiferent ce se va intampla, fiecare va fi tras la raspundere pentru faptele facute de el si va primi rasplata care i se cuvine: fie viata vesnica, fie moartea vesnica. Acolo sus(in cer) totul se masoara in vesnicie, nu in secunde, minute, ore, zile, luni, luni, ani, decenii, milenii etc. Timpul se scurteaza aici, pe pamant caci nu mai este mult timp si venirea lui Antichrist se apropie la fel ca si apocalipsa/sfarsitul lumii. Pentru cei neprihaniti sfarsitul este un motiv de bucurie pentru ca se apropie ziua in care il vor revedea pe Domnul, dar pentru cei care nu sunt neprihaniti si pacatuiesc este un motiv de spaima, de frica.
Funda?