| OctavianDanielMaria a întrebat:

'De ce ateismul nu este considerata o religie atata timp cat si ei cred in zei?

Darwin, de ex., este zeul care a lasat o carte asa cum a lasat si Moise, despre cum a aparut omul si animalele, si a facut acea "sistematica a animalelor" care avea ca animal de frunte "omul". Acuma, ce-i drept au aparut si la ei protestanti care critica teoria lui Darwin, dar inca mai sunt multi adepti ai acestei teorii. Ateii au multi zei, cum ar fi Einstein (tot evreu si asta) zeul relativitatii, Traian Vuia, zeul aerului, si alti zei pe care eu nu-i stiu cum ar fi zeita modei, zeul banilor etc.

Repet intrebarea - este ateismul o religie?'Mircea iar aberezi.Cum sa fie acestia zei? Sunt persoane ca noi

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Zeul banilor =crestini nu vor banii, cata ipocrizie, de asta biserica lor e cea mai bogata

Răspuns utilizator avertizat