| martzian a întrebat:

De ce avem nevoie de Isus Hristos?
sau
Cum ar putea un Dumnezeu drept sa ierte omul rau si totusi El sa ramana drept?
https://www.youtube.com/watch?v=pFaem-6QYHQ

6 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Pentru ca El este Calea, Adevarul si Viata. El a platit pretul pentru iertarea pacatelor noastre. El a avut puterea de a ierta pacatele noastre deoarece a fost singurul fara de pacat. Jertfa Lui a fost completa, perfecta, primita de Tatal.

| Oana92 a răspuns:

Dumnezeu este iubire, iar iubirea e cea mai puternica ``arma`` din lume. Si cu asta cred ca am raspuns la ambele intrebari...

| vitbsk a răspuns:

Izvorul bunătăţii nu poate fi contaminat de răutate şi lucruri mărunte.
Razele bunătăţii Lui radiază în întunericul cel mai dinafară, răscumpărând omul din mâinile tâlharilor şi restaurându-l.

Răspuns utilizator avertizat
| RobertK a răspuns:

Iti multumesc din suflet pentru acest video! Se potriveste perfect cu clipul gasit de mine http://www.youtube.com/watch?v=a2X0PkSFl5c