| OctavianDanielMaria a întrebat:

De ce Biblia e cea mai proasta carte fantasy? Mie imi place genul fantasy, dar cand citesc Biblia, ma ia durerea de cap.

2 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Cei care au scris-o nu aveau inteligenta destula si a iesit o fantezie absurda si fara sens. E un amestec de povesti puerile, primitive, absurde si disparate. In mod sigur povestile sunt scrise pentru oameni care au putere de intelegere mai redusa.

| TheStrategist a răspuns:

Pentru că e scrisă astfel încât să o înțeleagă doar cel care a scris-o.