| Cris888 a întrebat:

De ce cred ca m-ar ierta Dzeu, si ce nevoie practica ai de asa ceva in viata de zi cu zi?
_ce este iertarea dumnezeiasca - unde se duce gandirea de pacat si ce este ea?
Religia imi pare ca "fabrica un gol" de memorie pe care-l ruleaza-n platforma gandirii insufletite?!
Asa-zisa greutate psihotica in mental sau/si pe/sau/din suflet incarcatura este transferata la Dzeu.
Problematicile golurilor de memorie in circuitele de interconectare psihice corp minte suflet univers inconjurator
Dumnezeu fura memoriile?!

2 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Beneficiul practic atunci cînd te impaci cu Dumnezeu e că scapi de apasarea conștiinței, de sentimentul general de vinovăție, de singurătatea aceea mocnită, aparent incurabilă, de impresia aceea persistentă că viața ta e alături de sensul pentru care ai fost creat să exiști. Păcat însemnă literal să ratezi ținta.

| Cris888 explică:

Gandirea insufletita este modalitatea propulsatorie a gandului prin viurile carnatiilor corpului uman.

Apare forma de evolutie a pornirii de suflet.
Daca facem frameuri inramari succesive pe trairile sufletesti exprimate-n gestualizarea fizica a corpului care este semnalul unei porniri pe directie gresita.

Pana se realizeaza exstatica momentului de fapt implinit sunt mai multe treceri succesivitati dimensionale parcurgeri de actiune miscare vie de trup.

Daca se pune problema ca Dzeu iarta - ca o forma de curatire - care ipostatica a frameurilor din traiectorie dintre traiectorii o deschide Dzeu impreuna cu omul.
Asa-zisa spovedanie este in Tu sau Eul in sens larg?!