| AvalohAlyn a întrebat:

De ce credeți că calugarii,pustnicii creștinii,budiști, nu contează se mulțumesc cu atât de puțin și nouă oamenilor nu ne ajunge niciodată nimic, vrem mai mult vorbesc în general? Aceia au pace sufleteasca dar noi avem dorința de fuga după bani.

3 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Stai linistit ca cei enumeratio de tine NU au nici o pace interioara ci totul este doar o MASCA pentru ceilalti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Zici tu ca se multumesc cu putin, insa mie mi se par extrem de egoisti. Ei nu fac produc pentru societate, doar consuma

| mentholinks a răspuns:

Sunt niste lichele, nu se multumesc cu putin dar nu vor sa ofere nimic. Noi avem nevoie de mai mult si vrem, nu ca nu ne multumim cu putin ca pana l-a urma omul s-ar satura si cu numai propria viata in anumite conditii.