| Celdrept a întrebat:

De ce credeți că unii miliardari americani și-au făcut buncăre? Am văzut că au cheltuit sume colosale pe acele ascunzătoare. Credeți că știu ei ceva ce noi nu știm legat de un potențial eveniment apocaliptic?
Sau nu au ce face cu banii? Eu unul nu cred că se va întâmpla nimic în următorii 10 ani înafara de cutremure și erupții vulcanice și tsunami.

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

În caz de catastrofă globală toți o mierlim. Noi imediat - ei după ce-și termină resursele din bunker.

| Celdrept explică (pentru gabicoo):

Eu cred că sunt paranoici, deși unii susțin ca ceva teribil se va întâmpla în următorii ani din cauza magmei.

19 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca au bani multi si tin foarte mult la averea lor.
Nimeni nu stie ce va fi pe viitor.

| ania a răspuns:

Vor sa cumpere siguranta absoluts sa detina controlul asuora pripriei vieti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cred că au bani și nu mai știu ce să facă cu ei.

| Celdrept explică (pentru sadrian46):

Saracii oameni, îmi pare rău de ei laughing

| J0B0MAT a răspuns:

Păi oamenii de la putere, elitele evident că știu mult mai multe lucruri decât noi.
Buncăre eu cred că aveau de mult, acum poate le-au reînnoit.

| AliGab a răspuns:

Din nebunie. Toti ajungem in punctul mortii mai devreme sau mai tarziu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai baga in seama tot ce vezi sau auzi la televizor! Nu o sa se intample nimic! Asa ziceau si in 2014 si nu a fost nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu va ajunge nimeni sa se ascundă supt pământ viu fără voia lui cei pe suprafață și în pământul este al lui totul.

| TudorDD a răspuns:

Amuzant ca scrie in apocalipsa ca oamenii vor cauta sa se ascunda in pamant din cauza a ce va fi in acele vremuri))

Mno, ei oricum sunt aproape la fel de conspirationisti ca noi romanii, deci se explica. Acum, my 2 cents sunt ca eu cred ca urmatoarele decenii vor fi marcate de o prabusire a economiei si un ww3, dar nah, csf. Asta e viata. Pocaiti-va XDD

| Celdrept explică (pentru TudorDD):

Tu crezi in rai și iad happy

| Davyduchiha2001 a răspuns (pentru TudorDD):

Nu e chiar amuzant pentru că tot ce scrie în Biblie este adevărat, și da vremurile acelea o să vină, spune Cuvântul lui Dumnezeu că omul nu este decât o suflare oricât de tare s-ar ține, prin jertfa Domnului Isus Hristos omul scapă de moarte și capătă viață veșnică, iar viață veșnică este aceasta Ioan 17-3 : " Să Te cunoască pe Tine, singurul Dumnezeu adevărat și pe Isus Hristos pe care L-ai trimis Tu " fi binecuvântat!

| TudorDD a răspuns (pentru Davyduchiha2001):

Din cauza celor ca tine vine, că toată ziua vă tăiați capul în Scripturi. Cred în Dumnezeu, Sfânta Scriptură și Mântuitor, sunt sigur că o să vină, ba chiar foarte curând, dar nu sperii lumea vorbind despre Dumnezeu și Scripturi tot timpul. Păreți niște ciudați, no hate. E amuzant că nah, e scris dar lumea nu crede). Ironie, sarcasm, de toate am. Toate cele bune și Doamne ajută!

| TudorDD a răspuns (pentru Celdrept):

Am toate motivele s-o fac. Si de ce n-as crede? happy

| Davyduchiha2001 a răspuns (pentru TudorDD):

Eu nu am scris rândurile acelea cu gândul sa sperii pe cineva, că vreau sau nu vreau Domnul Isus tot o să vină și da noi grăbim venirea Lui, și mă rog ca El să vină mai curând, dacă pe tine personal te sperie lucrul acesta înseamnă că tu nu ești de mână cu Dumnezeu, ba din contra esti de cealaltă parte, dar ai posibilitatea să te întorci la Domnul, Lumea întreagă este pierdută pentru că nu Îl cunoaște pe Dumnezeu la fel cum ești și tu, spune cuvântul că oamenii au iubit mai mult întunericul decât lumina pentru că faptele lor erau rele, dar omul se poate întoarce la Domnul cât încă mai este în viață, am scris acele rânduri cu gândul sa spun celor ce citesc că nu sunt singuri că au pe cineva care Ii iubește necondiționat și că îi primeste cu brațele deschise, există o zi de judecată lăsată de Dumnezeu pentru că lumea întreagă zace în păcat iar plata păcatului este moartea, dar Isus Hristos a murit pentru lumea întreagă iar cei ce Îl primesc pe El și cine crede în El are viața veșnică. Dumnezeu nu tine seama de vremurile de neștiință și poruncește acum tuturor oamenilor să se pocăiască.

| Celdrept explică (pentru TudorDD):

Că nu ai o dovada palpabila, dar îți respect părerea.

| TudorDD a răspuns (pentru Celdrept):

Da, nu am o dovada palpabila. Dumnezeu nu-ți da dovezi palpabile. Ori ti-e relevat, ori nu. Dar cine cauta, gaseste. Am ajuns la o asemenea intensitate a vieții spirituale incat nu pot sa nu cred)

| tugaegueba a răspuns:

Acei miliardi ii stuoiu putearea lui raul enciue!?!?! 11! ai grija ca poate vine dupa tien