| anonim_4396 a întrebat:

La geografie ne-a explicat prof. odata care este faza cu sfarsitul lumii. A spus ca chestia asta cu sfârsitul lumii va veni peste 200-250 de ani si ca se va intampla astfel:Stiti incidentul din Japonia nu? Ei bine asta s-a intamplat deoarece Japonia se afla chiar langa cele mai mari placi tectonice iar una dintre ele s-a rupt cauzand acele valuri puternice numite tsunami + cutremure.Asta s-a intamplat in japonia. Dar cand va veni Apocalipsa cele doua placi se rup ridicandu-se in sus provocand tsunami pe tot pamantul la fel si cutremure + eruptii vulcanice. Dupa ce se va termina lumea se va reface din nou. Prima data va fi marea dupa care vor aparea vietuitoarele marine, ele se vor dezvolta avand picioare, mergand pe uscat etc.
Voua care vi se pare mai logica? faza cum ca anul asta va veni sfarsitul lumii sau varinta pe care v-am spus-o eu adica cea geografica?

Scuzati categoria. Dar vreau cat mai multe pareri.

3 răspunsuri:
| Adina77 a răspuns:

Mi se pare mai firesc ce-a spus profesorul de geografie.

| ioanaisfetcu a răspuns:

Nu cred in apocalipsa si-n sfarsitul lumii. Insa pesimistii asta cred. Nu ma regasesc, din fericire, printre ei.

| marykid13 a răspuns:

Eu cred ca nu aranjam noi cand o sa vina apocalipsa / sfarsitul limi...toate le arenjeaza Dumnezeu