| AnnealedPride a întrebat:

De ce crestinii din persecutati au ajuns persecutori?

15 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Mădă0611 a răspuns:

Dupa ce crestinismul a ajuns religie oficiala, ei cred ca au dreptul sa faca orice ca s-o apere, doar e oficiala/legal, ce nu e cu ei e ilegal, merita pedeapsa. silly
Faza e ca ei ataca, te aperi fara sa ataci, si tot se simt atacati, asa ca trebuie sa-l apere pe dumnezeu, care nu se poate apara singur sad

| dracu14 a răspuns:

Li s-a suit credinta la cap

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cema ti-a luat vreun crestin, praful de pe toba? intoarce-o ca se aduna altul.

| AnnealedPride explică (pentru anonim_4396):

Sterg acu toba de praf, poate se face coada big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-a bătut cumva vreun creştin cu nuiaua peste ochi şi acum te revolţi?

| AnnealedPride explică (pentru anonim_4396):

Nu e foarte clar cui raspunzi. La intrebarea mea... nu vad legatura happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnnealedPride):

Din moment ce n-am dat reply la vreun răspuns, nici mie nu-mi este clar cui puteam răspunde.

| AnnealedPride explică (pentru anonim_4396):

Daca nu esti in stare sa vezi o intrebare intr-un context extrem de clar, nu prea ai ce raspunde; poate iti face placere sa raspunzi aiurea, complet pe langa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnnealedPride):

Dacă nu eşti în stare să înţelegi la ce m-am referit şi continui să repeţi aceeaşi porcărie, mai bine opreşte-te din a mai da răspunsuri la ce scriu eu.

| AnnealedPride explică (pentru anonim_4396):

Nu pot sa ma abtin la reactii fara rost, imbecile si neargumentate.
Tu imi spui, repetant aceeasi porcarie, sa nu mai repet porcaria mea. Bine ca esti tu destept si eu prost incat te exprimi atat de bine incat esti mult peste limita mea de comprehensiune.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnnealedPride):

Bietul de tine. Nu te poţi abţine? E chiar aşa de greu să ţii în tine? Chiar trebuie să dai afară imediat, în public, orice rahat din tine?
Eu doar ţi-am zis, că dacă nu eşti în stare să înţelegi ceva, nu te revolta din cauza asta. Nu e capăt de lume şi nici sfârşit de viaţă.
Tu ai pus o întrebare inutilă, iar eu am încercat să mă încadrez în aceeaşi parametri.
Ca două fiinţe raţionale, eu zic că putem încheia o discuţie inutilă, fără a ne jigni unul pe celălalt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Animalele astea... mereu umblă în haită şi se ling în c*r unul pe celălalt.

| AnnealedPride explică (pentru anonim_4396):

Si raspunsul happy "Hai sa nu ne jignim, da hai sa mai bag eu una". Asta asa doar ca idee ca iti incalci propriile argumentari.
Inutila intrebarea? Mai gandeste-te la cum au evoluat si in ce mod s-a dereglat religia asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnnealedPride):

Tu ai început cu jignirile, ţi s-ar părea normal ca eu să " rămân dator " la acest capitol?

" Inutila intrebarea? " - Da, foarte inutilă.
" Mai gandeste-te la cum au evoluat si in ce mod s-a dereglat religia asta. " - Religia e marea ta problemă? Câte nu s-au dereglat în tot acest timp, începând de la mentalitatea fiecărui om în parte şi continuând cu mentalitatea unor popoare, iar pe tine te deranjează evoluţia religiei. Frumos.