| RobertG101 a întrebat:

De ce crestinii si islamitii sunt lgbtfobi? Pentru ca asta scrie in cartile lor "sfinte" sa promoveze ura la ceva ce ei nu inteleg si ca este absolut firesc si in natura umana sa fie asa unii oameni?

Răspuns Câştigător
| Teffan a răspuns:

"Lgbt(scuzati cuvantul) sunt niste oameni deviati grav de la tot ce inseamna civilizatie si moralitate."

Vezi ca Grecia Antica este considerata ca fiind leaganul civilizatiei vestice si un puternic exemplu de democratie antica.
In Grecia Antica se practica pederastia(sexul intre un barbat matur si un adolescent caruia nu i-a dat inca barba).Mai exact era "legal", ca sa spun asa.

Zeus s-a culcat si cu baieti.
Apollo l-a avut pe Hyacinth, drept iubit.
Hercule a avut vreo 3 iubiti.
Aphrodita a fost prezentata in opera lui Sappho,ca fiind bisexuala.
Achilles l-a avut pe patroclus si pe troilus.
Zeita Cybelle binecuvanta si homosexualii.
Narcisus si Ameinias.
Zeus s-a transformat in femeie ca sa o vrajeasca tot o femeie.(ca tot veni vorba de transexualitate. Uite aici exemplu de transexualitate si lesbianism,combinate.)

Iar Grecia era una dintre cele mai dezvoltate tari pe plan cultural!
De ce era atat de dezvoltata daca erau atat de depravati oamenii?
Si realitatea si mitologia greaca este impanzita de sex de toate felurile,iar Grecia era prospera si civilizata,deoarece de la ei a pornit intreaga civilizatie vestica.
Plato promova iubirea universala si s-a referit in Symphosium(sau banchetul) si la iubire homosexuala.

"Acesti oameni si-au propus sa distruga tot ce inseamna moralitate, familie si lupta impotriva crestinilor."

Saracutii de voi,crestinii.
Cand va expun lupta voastra cu paganii si cu viata oamenilor din Europa,nici macar nu ar trebui sa aveti dreptul la replica.

Ar trebui luptat impotriva crestinismului la fel cum au luptat nordicii,pentru a se apara, sa nu le taiati voi capetele pentru ca voiati din rasputeri sa crestinati prin violenta.

Crestinismul tau este distrugator, imputit.
Crestinismul tau reprezinta un monstru, nu niste oameni care isi vad de treaba lor, fara sa raneasca pe nimeni.

23 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Cei care fac asa interpreteaza in mod eronat Biblia. Isus a spus sa ne iubim si dușmanii.

| milan9 a răspuns:

Pederastia este o boala SPIRITUALA, si NU una de natura somatică, nu e mostenita, nu este o eroare sau o capcana sadita de Dumnezeu (asta nu numim libertatea „capcana" – libertatea de a ne orienta corect afectivitatea sau de a ne perverti aceasta afectivitate)
Pederastia este o alegere greşită, nu e nimeni condamnat să devină aşa.

Aceste afecţiuni deviante nu ţin în nici un caz de genotip (materialul ereditar) ci de fenotip (influenţa mediului), influenţa benefică sau nocivă a contextului familial, social, ce se translează la nivel comportamental, la nivelul aprecierii normale sau alterate a valorilor sau priorităţilor, etc...

Influenţa nocivă a contextului social/educaţional conduce de regulă la o dezvoltare "deviată" spre manifestări afective "nenaturale"..., manifestări afective orientate greşit;

Poate nu-ţi vine uşor să crezi, dar, toate gândurile "produse" ale imaginaţiei din întreaga copilărie, toate imaginile decantate în subconştient ("otrăvite" în mod intenţionat de mass-media) au condus reacţiile tale emoţionale spre o zonă de confuzie.
La această stare de confuzie a condus şi faptul că în mod contextual procesul suprapunerii între afectivitate şi senzualitate este unul natural în cazul raportării la sexul opus: în cazul tău la cel masculin.

- Din punct de vedere creştin, astfel de aberatii (casatoriile si adoptiile "gay") nu vor avea niciodată o încadrare morală pozitivă…
- Afectivitatea coroborată în mod greşit (contextual greşit) cu senzualitatea, a condus cu siguranţă la o stare de confuzie între reacţiile de surescitare senzuală şi cele de manifestare afectivă…

Răspuns utilizator avertizat
| mentholinks a răspuns:

Daca e sa o luam asa si tendintele criminale si pedofile sunt absolut firesti si in natura umana.

Răspuns utilizator avertizat
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Aici esti pe teren minat, trebuie sa mai studiezi. Intai ca subiectul nu trebuie asociat obligatoriu cu religiile. Este o ipocrizie ca se cauta a lovi un adversar care are bubele lui ca prin defaimarea lui sa se castige un teren nemeritat intr-o alta extrema - cea obscura, Satanista. Apoi orice civilizatie oricat de avansata care acceptat lgbt nu pe asta a inregistrat progresul, deci unde e beneficiul care l-au dat ei societatii? Daca nu ar fi existat lgbt in anumite civilizatii acele civilizatii ar fi ramas in stadiul primitiv? Toate imperiile s-au prabusit dinauntru de criza moral spirituala. Daca o persoana are anumite calitati este pentru ca practica lgbt? Altfel nu putea avea capabilitati innascute sau dobandite? In chestiunea asta trebuie privit mai adanc. Cine investeste in promovarea unui nou mod de viata si cu ce scop? Trebuie sa stii ca in lume in toata istoria nu s-a miscat niciodata un ac fara ca cineva sa plateasca ca sa se intample. Daca esti lgbt e treaba ta, dar nu cere sa fii saltat in slavi cu forta. Daca nu esti nu deveni mercenar in razboiul altora sau "idiot folositor " spalat pe creier pentru ca e posibil sa nu-ti mai placa cum se termina experimentul. Cand ti-e frig stii ca nu e ok, cand te frigi la fel, daca iti dau o mancare cu 2 pumni de sare in ea o refuzi, daca inghiti fum cauti aer, asadar normalitatea nu e relativa, nu tine de religie sau de stiinta. Omul a supravietuit si progresat pe baza instinctelor, instinctele sunt inteligente, daca erau proaste nu rezistam o zi.

| Clorox a răspuns:

Ura mereu a existat, fata de homosexuali, fata de crestini, fata de practicieni ai ocultismului si multe, multe altele. Cel mai bine este sa nu bagi de seama si sa-ti traiesti viata fara parerea unor necunoscuti.

| AC4S4 a răspuns:

E o diferenta intre a fi Homofob (a fi dispretuitor fata de persoanele homosexuale) si a fi anti-Homosexualitate.

| Samariteanul a răspuns:

Tot timpul s-a promovat ura si intr-un fel au incerca sa existe unii mai buni, punandu-i pe altii intr-o lumina proasta.Cam asa fac oamenii...

| Teffan a răspuns:

Doar religiile abrahamice au o ideologie homofoba.
De ce?
Pentru ca s-au straduit din rasputeri sa ingradeasca sexualitatea oamenilor si sa o incrimineze,sa ne spele creierele pentru ca oamenii sa considere sexul(nu numai lgbt), o practica rusinoasa.
Ei limiteaza pana si sexul "normal", dintre un barbat si o femeie.

Era crestinatatii este era intunericului si a ingradirilor.
Odata ce statuile zeitatilor pagane au cazut, sub porunca lui Iehova, totul a inceput sa mearga impotriva naturii.

| AC4S4 a răspuns (pentru Teffan):

Doar religiile avraamice?
In India Homosexualitatea e considerata crima, iar in China si in alte cateva tari budiste homosexualii au drepturi mai putine.

| Teffan a răspuns (pentru AC4S4):

Hinduismul contine cateva mituri homosexuale,dar nu se pronunta prea clar cand vine vorba despre acest subiect.
In schimb existe personaje hermafrodite si transexuale.
In scrierile hinduse,nu exista niciun text care sa se opuna homosexualitatii sau sa il accepte.
Nici in invataturile lui Buddha.

le poti considera neutre.

Singurele religii din lume care scriu in mod clar,negru pe alb,ca exista o pedeapsa pentru aceasta practica, este religia voastra, impreuna cu iudaismul si islamul.

In nicio alta religie nu exista mituri despre pedepsirea homosexualitatii, cum e in iudaism, cu Sodoma si Gomora.

| AC4S4 a răspuns (pentru Teffan):

In cultura hindusa desfranarea este gresita. Homosexualii nu pot face un copil, deci actul sexual este considerat desfranare. La fel cum e si sexul premarital.
Cum nu exista un text care sa interzica homosexualitatea, s-au creat si argumente pro-homosexualitatii in India. Dar, dupa cum vezi, in cultura lor este gresit.
Buddha a fost hindus.

| Teffan a răspuns (pentru AC4S4):

Asa este."Desfranarea" este gresita in hinduism.
Dar este o diferenta intre desfranare si orientare sexuala.

Problema cu religiile abrahamice,este ca acestea au conceptul de "pacat",si incearca sa puna pe acelasi plan spiritualitatea cu sexualitatea.

In lumea pagana,nu exista mentalitatea asta,mai ales in Europa.
Mitologiile reprezentau un cod moral bine stabilit ce implica,printre altele:onoarea,adevarul,loialitatea.
Asa numitele "pacate", carea atrageau furia zeilor, se comiteau atunci cand faceai rau altora, nu pentru ca iti placea sa faci sex a*al si or*l cu un partener/a caruia ii placea de asemenea.

Cunosc mai bine religia europeana, decat hinduismul.Asta a fost o paranteza.

Dar din cate stiu,si hinduismul,ca peste tot,nu se amesteca spiritualitatea cu preferintele sexuale care nu ranesc pe nimeni.
Sunt foarte multi hindusi homosexuali in tarile mai tolerante.

Hinduismul TOLEREAZA homosexualitatea,nu o accepta.
Hinduismul, intr-adevar nu accepta homosexualitatea pentru ca nu poti procreea, dar homosexualii sunt inzestrati cu aceeasi oportunitate de a trai in pace, in comformitate cu Shiva.

Vorbesc despre religie strict, nu despre politicile tarilor.

http://www.hinduwebsite.com/hinduism/h_homosex.asp

Si cand vine vorba de Buddha.

Baza filosofiei buddhiste este echilibrul.
Adica evitarea exceselor de orice fel.

Prea multa bogatie strica.
Prea multa saracie strica.

Prea multa placere strica.
Prea multa durere strica.

Asta este filosofia buddhista, nici macar o religie, pentru ca buddha a existat si nu implica zeitati.

Absolut nicio referinta la homosexualitate.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru Teffan):

Sexul normal este intre un barbat si o femeie! Darsi asta trebuie RESTRICTIONAT! Cu Nevasta si nu pe strada!
Asta pentru o societate DEPLIN CIVILIZATA!
Noi, in virtutea Libertatii Lui Dumnezeu (crestin-altul nu este!), facem ce vrem si ce ne mananca si nu privim la urmari! Sa fie CLAR! : Dumnezeu, in Biblie, ne permite ORICE! Dar ne avertizeaza, doar la urmari! Ne da si niste Legi -porunci! Ca o indicatie!
Daca ne asumam urmarile, noi facem CE VREM!

| Teffan a răspuns (pentru oprescudorin11):

"Darsi asta trebuie RESTRICTIONAT!"

Exact ceea ce am spus

Dubiosi care urmeaza o religie straina,nociva,care are in scop doar dezumanizarea.

Nu e vorba de nimic necivilizat, ca nu cred ca vezi tu pe strada oameni care se ***.

E vorba de libertate sexuala.
De a nu te constrange si auto-incrimina, spalat pe creier fiind, pentru ca pur si simplu iti place alt tip de sex.
Cum functioneaza spalarea pe creier?

Deseneaza un drac.
Schiteaza un loc de tortura vesnica, populat cu draci.
Creaza conceptul de "pacat".

Pune-le cap la cap intr-o carte care promoveaza ura.
Si astfel minte o umanitate intreaga timp de 2000 de ani.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru Teffan):

Iar tu vrei sa-i pui capat intr-o secunda?
Iti pierzi vremea. Vreau sa-ti spun ca religia sau morala nu au decat un mic procent din anomaliile astea. Sunt forte si interese mult mai mari, carora le convine o astfel de situatie.
Nimic sub soare nu poate fi 'restrictionat' decat iluzoriu.trebuie in continuare sa existe toate contrariile.

| Lion56 a răspuns:

Ca sa raspund la intrebare, nu, nu promoveaza ura. Sa fii normal si civilizat nu inseamna ca urasti. Ura ar fi sa iasa toti crestinii cu baltagul la homosexuali. Nu, nu este nimic firesc si nimic din natura nu spune ca este firesc altceva decat ceea ce este de la sine inteles ca fiind normal. Lgbt(scuzati cuvantul) sunt niste oameni deviati grav de la tot ce inseamna civilizatie si moralitate. Ei ne duc inapoi in Evul mediu, ba chiar mai rau, ca animalele care nu stiu ce inseamna civilizatie. Nu e nimic normal sa fii homosexual(scuzati), zoofil, necrofil, pedofil. Nu este normal sa te transformi intr-un monstru, fiindca tu ai o problema psihica si crezi ca esti de alt gen, la fel cum nu e normal sa te crezi pisica.
Acesti oameni si-au propus sa distruga tot ce inseamna moralitate, familie si lupta impotriva crestinilor, desi ei au exact aceleasi drepturi ca toti oamenii, mai ales dreptul la casatorie.
E normal ca in Canada, de exemplu, sa nu treci sexul copilului care se naste, fiindca astepti sa si-l "aleaga el"? E normal ca transsexualii(scuze) sa intre in toaletele sexului opus? Dar daca se credeau caini? Unde mergeau la toaleta? Nici nu vreau sa ma gandesc.
Nu este ura sa ai dreptul sa nu inghiti tot ce incearca sa iti bage pe gat lgbt, nici sa iti fie greata cand vezi mizeriile de la paradele acelea extrem de vulgare.

Răspuns utilizator avertizat
| AC4S4 a răspuns (pentru Lion56):

Cei mai multi atei sunt pro-homosexualitatii deoarece Crestinismul este anti-homosexualitate. Daca in Biblie ar fi scris ca este normal ca doua persoane de acelasi sex sa formeze o familie, cei mai multi atei probabil ar fi fost impotriva homosexualitatii.
Crestinismul este impotriva avortului. Totusi o sa vezi multi atei care spun "E dreptul femeii sa avorteze!".

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

Homosexualitatea este mostenita genetic deci ce vina are ala ca e gay? faza cu avortul normal ca e dreptul acel femei ca doar e trupul ei, liberatea ei de a face ce vrea ea cu copilul ei, mai rau e ca in multe secte si perzevativele sau anticeptionalele sunt interzise ceea ce face ca o familie sa aiba 8, 9 copii banuiesc ca nu le cresteti voi astia antiavort

| AC4S4 a răspuns (pentru RAY):

Homosexualitatea nu este mostenita genetic. Pe internet sunt multe teorii si au concluzii diferite in legatura cu cauzele homosexualitatii.

Exista drepturi, dar si obligatii. In societatea de azi e normal ca o femeie sa-si omoare copilul. Traim intr-o societate in care fiecare are voie sa faca ce vrea, ca e exprimare libera si alegere proprie.

Si care e faza cu familiile cu 8, 9 copii? Sunt parinti care pot sa creasca atatia copii. Nu neg ca exista si parinti ignoranti si lenesi.

Răspuns utilizator avertizat
| Teffan a răspuns (pentru Lion56):

"Lgbt(scuzati cuvantul) sunt niste oameni deviati grav de la tot ce inseamna civilizatie si moralitate."

Vezi ca Grecia Antica este considerata ca fiind leaganul civilizatiei vestice si un puternic exemplu de democratie antica.
In Grecia Antica se practica pederastia(sexul intre un barbat matur si un adolescent caruia nu i-a dat inca barba).Mai exact era "legal", ca sa spun asa.

Zeus s-a culcat si cu baieti.
Apollo l-a avut pe Hyacinth, drept iubit.
Hercule a avut vreo 3 iubiti.
Aphrodita a fost prezentata in opera lui Sappho,ca fiind bisexuala.
Achilles l-a avut pe patroclus si pe troilus.
Zeita Cybelle binecuvanta si homosexualii.
Narcisus si Ameinias.
Zeus s-a transformat in femeie ca sa o vrajeasca tot o femeie.(ca tot veni vorba de transexualitate. Uite aici exemplu de transexualitate si lesbianism,combinate.)

Iar Grecia era una dintre cele mai dezvoltate tari pe plan cultural!
De ce era atat de dezvoltata daca erau atat de depravati oamenii?
Si realitatea si mitologia greaca este impanzita de sex de toate felurile,iar Grecia era prospera si civilizata,deoarece de la ei a pornit intreaga civilizatie vestica.
Plato promova iubirea universala si s-a referit in Symphosium(sau banchetul) si la iubire homosexuala.

"Acesti oameni si-au propus sa distruga tot ce inseamna moralitate, familie si lupta impotriva crestinilor."

Saracutii de voi,crestinii.
Cand va expun lupta voastra cu paganii si cu viata oamenilor din Europa,nici macar nu ar trebui sa aveti dreptul la replica.

Ar trebui luptat impotriva crestinismului la fel cum au luptat nordicii,pentru a se apara, sa nu le taiati voi capetele pentru ca voiati din rasputeri sa crestinati prin violenta.

Crestinismul tau este distrugator, imputit.
Crestinismul tau reprezinta un monstru, nu niste oameni care isi vad de treaba lor, fara sa raneasca pe nimeni.