| Octavian199 a întrebat:

De ce Dumnezeu nu a mai facut un barbat si o femeie, ca sa nu mai produca incestul? Nu a mai avut tarana?

55 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Octavian199):

2% din ADN e destul de mult, imagineazati ca intre cani si lupi exista diferente de 0, 4% diferente.
Noi avem stramos comun cu maimutele(ca rude indepartate), dar nu avem rude apropiate deoarece au fost extinsi de schimbarile climatologice & i-am eliminat noi.

| Octavian199 explică (pentru anonim_4396):

Amuzant.Cainii sunt lupi dresati, in afara de cei creati de om.

| Octavian199 explică (pentru anonim_4396):

Deci, avem.Nu conteaza gradul.

| Octavian199 explică (pentru Celcestietot):

Am zis eu ceva despre femeie?

| Celcestietot a răspuns (pentru Octavian199):

Pai nu, dar ai zis :,, De ce ucenicii lui erau doar barbati?'', eu am spus ca Dumnezeu nu este femeie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Octavian199):

Nope. Mii de ani de evolutie au dus la domesticirea cainiilor.
Daca ai creste un pui de lup la maturitate tot lup, ar deveni. Ar fi mai dresat ca si leii se pot dresa de mici, insa tot ar fi periculos. Este o diferenta genetica
ce ai spus tu este valabil la pisici : Pisicile Domestice si cele Salbatice is fix identice, numai ca sunt dresate.

| Helper07 a răspuns (pentru Octavian199):

Scrie in Biblie ca era pacat pe vremea aia? Ti-am mai spus, oamenii nu erau asa degradati moral ca sa se considere pacat. Acum acest lucru te departeaza de Dumnezeu.

| Octavian199 explică (pentru Helper07):

rolling on the floor

| Octavian199 explică (pentru Helper07):

Unde scrie in biblie numele fetelor lui Adam si Eva?

| Octavian199 explică (pentru Celcestietot):

Deci, ca sa inteleg. Daca Iisus nu era femeie, automat femeile erau date la o parte?

| Octavian199 explică (pentru Helper07):

Scrie acum in legile universale. Lasa cartea de povesti.

| Celcestietot a răspuns (pentru Octavian199):

Eu știu că Iisus nu favoriza vreun sex.

| Helper07 a răspuns (pentru Octavian199):

Legile astea erau valabile atunci?

| Helper07 a răspuns (pentru Octavian199):

In Biblie scrie ca Adam si Eva au avut fii si fiice. Presupun ca foarte multi din moment ce nu li se precizeaza numele. In plus, nu e de niciun folos sa le sti numele.

| Octavian199 explică (pentru Helper07):

Parca o ardeati cu niste nume de fete ale lui Adam si Eva, nu?

| Octavian199 explică (pentru Helper07):

Si erau bune cele vechi?

| Octavian199 explică (pentru Celcestietot):

Si de ce nu erau si femei?

| Octavian199 explică (pentru Helper07):

Dupa ce l-a nascut pe Seth.A mai nascut fii si fiice. Seth e al 3 lea copil, primul e Cain.

| Helper07 a răspuns (pentru Octavian199):

Fiecare lege pentru perioada ei

| Helper07 a răspuns (pentru Octavian199):

Mai, pana la urma, unde vrei sa ajungi?

| Octavian199 explică (pentru Helper07):

Cu cine s-au casatorit Cain, Seth, Enoh si nepotii lui Noe?

| Octavian199 explică (pentru Helper07):

Cele 10 porunci sunt niste aberatii.

| Celcestietot a răspuns (pentru Octavian199):

Înainte bărbații ocupau anumite funcții, erau vremuri diferite, asta nu înțelegi tu.

| Helper07 a răspuns (pentru Octavian199):

Cu ce te ajuta sa le sti numele?

| Helper07 a răspuns (pentru Octavian199):

Sa nu furi, de exemplu, ce ti se pare gresit in asta? Tot ce vrei sa-ti faca tie oamenii, fa-le si tu la fel. Fura ca sa fi jefuit.