| AvalohAlyn a întrebat:

De ce Dumnezeu sau Creatorul nu mi-a oferit nimic deosebit, niciun talent, aptitudine deosebita adică nu mi-a dăruit sau dat niciun talent pe care să-l folosesc.Sunt chiar în carenta gravă de aptitudini și talente.De ce? Alții au, majoritatea au, încă o dovadă că m-am născut blestemat de soartă, de Dumnezeu.sad

4 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Toti au un talent, poate tu ai pe acela in care maturi strazile sau lucrezi la spatii verzi, ai incercat asa ceva, NU toti sunt actori, pictori sau bancheri, ne mai trebuiesc si gunoieri, ai incercat?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Pentru ca stai aici si-ti plangi lenea de mila, cand ai putea sa-ti iei viata-n maini si sa fii creativ.

| Nilsson a răspuns:

Poate ai niște aptitudini, roagă-te lui Dumnezeu să ți le descopere și să te pună în valoare.

| Raullalu a răspuns:

Daca te uiti in jur multi oameni sunt lipsiti de moralitate.
Si multi sunt superficiali cu propria lor viata,sa nu mai zic ca ei nu cred ca au suflet,cand noi normal nu suntem trup,nu exista un organ al iubirii,sau al rautatii,aceste elemente sunt ale sufletului.
Iar tu ai ceva ce multi nu au,tinzi mult sore spirirualitate.
Unii sunt spirituali,Dar inutil.
Nu esti blestemat de Dumnezeu, Dumnezeu considera ca intelepciunea lumeasca independenta de Dumnezeu e o nebunie inaintea lui.
Esti special fara sa ai talente, Dar poti avea indrumarea Duhului sfant, si cand vei vedea cum Dumnezeu iti descopera lucruri noi cu privire la El sau la noi nu vei mai vrea alte talente.
Si vei vedea ca majoritatea numelor importante ale oamenilor, sunt doar praf purtat de vant.