| anonim_4396 a întrebat:

De ce e pacatuiesc daca sunt lezby?

29 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Numai cretinii zic că este un păcat, ăia care nu au conștientizat că gay au existat mereu și o să existe în continuare.
Înainte să vină Iisus să fi gay era un lucru normal, după a devenit repede un păcat, la ce zeu nehotărât se roagă unii...

| monstrulet a răspuns:

De ce e ce?

| negru30 a răspuns:

Casa de piatra

| Kosuchin a răspuns:

Ehm...iti pierzi timpul intrebandu-i pe altii.Lasa-i, si fii fericita, ca doar nu ucizi pe nimeni...nu?

| rusucalin a răspuns (pentru Kosuchin):

Corect Depraved... atat timp cat nu ucizi este perfect sa fii ceea ce esti. fiecare are piticii lui sau pasarelele. lumea nu se imparte intre lesby-gay/normali sau bogati/saraci sau destepti/stupizi... suntem ceea ce suntem.

| DeliaMarius a răspuns:

Dumnezeu a facut intai barbatul(Adam) si pe urma a facut-o pe Eva. Femeia e facuta pentru barbat si invers.

Răspuns utilizator avertizat
| AstralConfessor a răspuns:

Tu ce crezi? simti ca pacatuiesti?

| cthulhu a răspuns:

Nu pacatuiesti. Primii doi oameni au fost Madam si Eva. Au mancat o litera cei care au scris-o.

| adisuper a răspuns:

Nu pacatuiesti

| Pulpițele a răspuns:

Dacă ai pulpițe sexy toate păcatele ți se iară.

| Rebe97 a răspuns:

Pentru ca in Biblie scrie ca Dumnezeu a lasat omul si femeia pe pamant ca sa se iubeasca si ca sa se inmulteasca...

| ღAnonimღ a răspuns:

Ce prostie...chestia cu gay lesby.hmmm

| powergirl a răspuns:

Menirea oamenilor pe pamant e sa faca copii si normal in lume e sa se imperecheze un barbat si o femeie nu de acelasi sex conform bibliei. acum fiecare cu orientarile lui sexuale. am totusi o intrebare de ce nu iti plac barbatii? ai experiente neplacute cu el? daca vrei imi spui daca nu nu.

| Pisique a răspuns:

Eu cred că păcătuești deoarece pe vremea lui Iisus femeile nu se iubeau cu alte femei. :d

| Λndrei a răspuns (pentru Pisique):

Sti tu sigur? Aaa...pe vremea aia nu existau camere video pentru redtube.

| rusucalin a răspuns (pentru Pisique):

Hahaha ai trait tu sa vezi asta! Lesbianismul, numit și safism sau homosexualitate feminină, desemnează atracția emoțională și de obicei erotică a unei femei pentru alte femei. Cuvântul își are etimologia în numele insulei grecești antice Lesbos, în care a trăit vestita poetă lesbiană Sappho. Ei bine vezi ca aceasta poeta Sappho a trait inainte de Hristos si inca si pe vreme aceea existau lesbine

| Pisique a răspuns (pentru rusucalin):

Omu` lu` Dumnezeu, eu am zis ce am crezut. Iaca, am greșit. Nu trebuie să mă corectezi tu pe mine. :-|.

| Pisique a răspuns (pentru Λndrei):

straight face. Învață să scrii și tu corect. „Ști" se scrie Știi. Și nu te mai lega tu de răspunsul meu. L-am greșit, știu. Dar nu trebuie nici tu să mă corectezi.

| Λndrei a răspuns (pentru Pisique):

Stiu sa scriu corect straight face. Singura problema este ca pe internet nu stau sa ma consult de 20 de mii de ori dupa ce am scris ceva pentru ca scriu repede si n-am vreme sa corectez daca am omis sa mai pun un "i" sau mai stiu eu ce litera.Din pacate pentru tine nu sunt profesori de limba romana pe internet sa ne administreze fiecaruia calificative straight face.Se pare ca majoritatea va simtiti atacati din orice punct de vedere. Daca cineva face o gluma pe seama voastra in secunda doi voi sariti cu reprosuri.Auzi,"invata sa scrii corect", pentru ca am omis sa adaug un "i".Vai...m-ai distrus cu asta.Iti promit ca de maine ii spun profei de romana sa-mi dea un 2 si sa ma invete sa scriu corect, de dragul tau straight face.
Merci.
Am facut vreo greseala pe aici? Astept sa ma corecteze cineva ca sa invat sa scriu corect!

| deeutzy a răspuns:

Pentru ca dumnezeu a facut-o pe femeie pentru barbat iar pe barbat pentru femeie... nu i-a facut femeie femeie si barbat barbat laughing
ia facut asa pentru a se completa unul pe altul, sa daruiasca mostenitori...etc

| Zmeura_5657 a răspuns:

Nu pacatuiesti daca esti gay.

| negru30 a răspuns (pentru Zmeura_5657):

Si daca esti lesbi care-i mama si care-i tata sa stiu cum le prezint la scoala

| Zmeura_5657 a răspuns (pentru negru30):

Adriana Lima e mama si Dumnezeu e tata. Ca vad ca voi crestinii tare mai mancati teoria asta.

| negru30 a răspuns (pentru Zmeura_5657):

Nu merge - raspuns gresit - eu vreau sa stiu pe care dintre cele doua o prezint la scoala mama si care este tata - sa nu le incurc Noi nu mancam - noi rumegam

| Zmeura_5657 a răspuns (pentru negru30):

Da,pentru ca sunteti vaci needucate. Depinde de relatie, nu sunt gay, asa ca nu-ti pot raspunde.

| negru30 a răspuns (pentru Zmeura_5657):

Orice scuza te acuza

| Zmeura_5657 a răspuns (pentru negru30):

Orice carte e citita. Dar nu pe toate le luam cal.

| negru30 a răspuns (pentru Zmeura_5657):

Intorci frumos vorba - imi place