| SmexyBoy a întrebat:

De ce este asa de importanta credinta aceasta in Dumnezeu?
De ce oare Isus Hristos intreba pe cei ce vor sa se curateasca de boli, crezi tu?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Pentru ca toate lucrurile sunt posibile celui ce crede.

9 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Pentru ca numai prin credinta in Domnul Isus poti sa primesti mantuirea. El la Golgota a luat asupra Lui toate bolile si suferintele noastre, pacatele noastre.,, El a purtat păcatele noastre în trupul Său, pe lemn, pentru ca noi, fiind morţi faţă de păcate, să trăim pentru neprihănire; prin rănile Lui aţi fost vindecaţi.,, http://www.youtube.com/watch?v=KP8aTc5tI_c

| SmexyBoy explică (pentru EmaS):

Deci, ai rapsuns corect meriti funda dar...
De ce conteaza aceasta credinta? de ce intreaba Isus Hristos crezi?

| EmaS a răspuns (pentru SmexyBoy):

Pentru ca toate lucrurile sunt posibile celui ce crede.

| 4b a răspuns:

Pentru ca fara credinta in El...suntem morti

| dragos9234 a răspuns:

Isus nu intreaba pe nimeni nimic.
Iar credinta, hmm, nu cred ca are rost sa mai zic eu ceva despre credinta.

| SmexyBoy explică (pentru dragos9234):

Pardon, Isus Hristos i-a intrebat pe toti cei ce veneau la el sa se curete urmatorul lucru, CREZI TU?

Cum poti sa vi tu sa-mi spui tu ca Isus Nu intreaba nimiv, cand de fapt scopul intrebari era altul... netrebnicule scoate-ti ochelari de cal ca sa poti sa vezi imprejurul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindca credinta si rugaciunea vindeca pe om.

| RaduMD a răspuns:

Atât în Vechiul Testament, cât şi în cel Nou, bolile fizice sunt aluzie la bolile spirituale. Or credinţa este fundamentală în vindecarea de suferinţele spirituale, ca şi speranţa şi iubirea.

| richarddawkins a răspuns:

Ipocrizie crestina