| Trinitas a întrebat:

De ce BiseriCA COnsidera (scuze de cacofonie) pacatul natural si homosexualitatea nenaturala, desi in conceptia crestinilor sa fi gay e pacat?

12 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

@wales
De ce spui,, cumplit pacat'' si,, dereglări psihice''?
E safrsitul lumii daca esti gay?

| Angel0 a răspuns:

Caco nu este cacofonie in cazul persoanelor gay, deoarece este obiectul muncii lor, adica caca.

Răspuns utilizator avertizat
| wales a răspuns:

Păcatul natural se referă la păcatul adamic care este potențial în toți oamenii, iar păcatul homosexualitatea nu este natural pentru că nu toți oamenii săvârșesc acest cumplit păcat. El este un efect la cauza principală " păcatul natural/adamic ", sfârșit de o minoritate a populației, care manifestă anumite dereglări psihice deviante din cursul normal al lucrurilor, pentru ași satisface anumite nevoi sexuale bolnave.

| wales a răspuns:

Dragă xX...

Nu am spațiu și timp să-ți spun de ce și cât de grav este pentru societate acest flagel. Dacă tu privești homosexualitatea ca ceva normal... No Comment! Să înțeleg că pentru unii normalul a devenit anormal și anormalul a devenit ceva normal?

Pentru MaDoaren...

Te rog să nu-mi răstălmăcești vorbele. Nu am declarat niciodată ceva negativ despre această categorie de oameni și nu le doresc moartea, din contră, au și ei nevoie de ajutor și sprijin spiritual. Eu urăsc homosexualitatea nu homosexualul.
Dacă am înțeles greșit aluzia, te rog să nu iei în considerare acest răspuns.

| DorelSudoru a răspuns:

Moarte gaylor!laughingrolling on the floorPoi practic asta face biserica...eu zic sai ardeti...pe rug ca altundeva se ard ei, da ma rog anm eu treaba vedetiva de bisericuta voastra

| ShowTim3 a răspuns:

laughingLOL cei care sunt gay de obicei au o dereglare a hormonilor, au mai mult hormon feminin sau ceva de genu nu am retinut cum se numeste, din asta sunt pe invers, la fel si cu lesbiencelehee hee mai cititi si voi pe wikipedia sau mai deschideti televizorul ala pe national geographic.
PS: Delbicei cei care sunt bi, vor sa isi satisface placerile sexsuale... (adica femeile, daca daca un barbat e bi e nebun )

| Kosuchin a răspuns:

Scurt si la obiect, bisericii ii place sa arunce cu rahat in orice nu-i convine.Un bun exemplu il constituie zeii celorlalte relgii(De ce dracul e Baal considerat un demon, nu stiu), religiile celelalte, sectele ne-traditionaliste, homosexualii si mai nou restaurantele la coltu' strazii.E plina lumea de retarzi, nah...

| MoonLight a răspuns:

@wales
are dreptate cu dereglarile psihice, deoarece homosexualitatea nu este ceva normal, deci e clar ca e psihic.

Dar cu ce au gresit femeile ca sa aiba menstruatie? Acum sute de ani in urma, unele femeii care nu mai aveau menstruatie erau omorate deoarece se zicea ca este semnul pacatului oprirea menstruatiei si ca atunci se dovedeste cu adevarat daca acea femeie era sau nu pacatoasa. Existau femei care aveau dereglari hormonale si nu aveau menstruatie pana in 20 de ani sau chiar deloc, iar biserica zicea ca ele intruchipeaza diavolul. Asta ce gandire e? Biserica facea mai mult rau decat bine.

| Zangetsu a răspuns:

Pentru ca daca esti gay nu implinesti voia lui dumnezeu de ati intemeia o familie si de a avea mostenitori.

| ankahra4m a răspuns:

Deoarece Biserica este cea mai puternica forma de manipulare. Ea considera ce vrea, cum vrea. In conceptia crestinilor poti gasi : "prezervativul este un pacat" si multe altele, nu doar conceptia de a fi gay fiind nenatural.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Homosexualitatea este impotriva firii omenesti. Dumnezeu a creat barbatul si femeia si lor le-a dat porunca sa creasca si sa se inmuleteasca.

Actul sexual este binecuvantat de Dumnezeu numai prin prisma cununiei si doar daca are loc intre un barbat si o femeie, in scopul nasterii de prunci. Chiar si sotii, cununati fiind, daca au relatii sexuale si folosesc orice mijloc de a nu avea copii, este considerat pacat. De ce? Pentru ca se lucreaza impotriva creatiei lui Dumnezeu.