| Carpdac a întrebat:

De ce majoritatea îi marginalizează pe virgini și virgine.Nu sunt și ei oameni membrii ai societății, dar nu au fost și ei acuzatorii virgini odată.De ce și cu ce drept fac asta?

19 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai dreptate, in ziua de azi fiecare judeca, isi da cu parerea, piesa asta defineste realitatea https://www.youtube.com/watch?v=3IRpfht3X50

Răspuns utilizator avertizat
| xerxes1 a răspuns:

Ti se pare.

| Mircea08 a răspuns:

Daca tot suntem intr-un loc in care se discuta despre religie, raspunsul il dau asa : - mandria!, este vorba de cei care marginalizeaza pe virgini pentru ca nu se ridica la rangul lor de pacatosi care au incalcat o porunca - " sa nu curvesti "

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Odată",bine zis.
Nu e virginitatea în sine o problemă.Nu ar fi, dacă ar fi alegerea lor.Dar de cele mai multe ori nu e.În general ajungi virgin/virgină la o anumită vârstă din cauza unor complexe, defecte, temeri, nu pentru că așa vrei tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se cautã barbati preselectivi(Doriti de multe tipe)si femei frumoase cu experientã sexualã.

| Romanul86 a răspuns:

Gay sunt promovați și virgini huliți! Interesantă propagandă.
Cred că se vrea o nouă cultură sexuală în lume să semene cu conportamentul maimuțelor Bonobo.

| Cosminaaaa1 a răspuns:

Relațiile sexuale au fost lăsate de Dumnezeu ca să fie făcute doar în cadrul căsătoriei.
Majoritatea nu mai considera relațiile sexuale in afara căsătoriei un păcat dar sunt.

| suntserios a răspuns (pentru Cosminaaaa1):

Si pentru aia care nu cred in dumnezeu cine reglementeaza sexul

| Cosminaaaa1 a răspuns (pentru suntserios):

Dumnezeu există. Dacă unii sunt sau nu de acord asta nu înseamnă că El nu ar mai exista sau legile Sale nu ar mai fi valabile

| suntserios a răspuns (pentru Cosminaaaa1):

Ete fix in pix. E ca si cum ai spune ca Olanda trebuie sa se supuna legilor din Arabia Saudita.
Daca exista pentru tine, nu exista pentru toti.
Deci, pentru aia pentru care nu exista dumnezeu, cine reglementeaza sexul?

| Cosminaaaa1 a răspuns (pentru suntserios):

Da, cei din Olanda nu pot respencta legile din Arabia Saudită.
Dumnezeu este același pentru toți oamenii. Iar Fiul Sau, Isus a murit pentru păcatele noastre.
♥️
Dumnezeu există. Legile Sale sunt valabile.
Pentru cei care nu cred în Dumnezeu legile sunt aceleași.

| suntserios a răspuns (pentru Cosminaaaa1):

Pai vezi... daca cei din Olanda nu pot respecta legile facute de alti oameni din alt stat, de ce cineva din alta religie, sau fara religie sa respecte legile create in imaginatia altor oameni.

Tu esti nimeni, asa ca daca tu spui ca exista dumnezeu, nu te crede nimeni si nu ai nicio autoritate asupra altora.

Deci, pentru cei care nu cred in dumnezeu cine reglementeaza sexul?

| milan9 a răspuns (pentru suntserios):

De ce e sexul in afara familiei un pacat?
Ei bine, sotia solicită fidelitate din partea soţului (exclusivitatea relaţiei intime a lui ) pentru a avea certitudinea devotamentului şi a „iubirii".

- El la randul lui are o nevoie vitală de fidelitatea soţiei lui (exclusivitatea relaţiei intime a ei ). Este în mod special pentru el, o necesitate interioară, o problemă care ţine de IDENTITATE, o problemă ontologică. De această problemă va depinde echilibrul, liniştea şi fericirea familiei lui!

- Pentru el este important să-şi lămurească rolului şi locului pe care îl ocupă în sufletul, în „afectivul" soţiei sale, comparativ cu toate experienţele ei profunde! Pentru femeie, experienţele dinaintea familiei sunt mult mai nocive pentru viitoarea familie, deoarece, ea fiind mult mai vulnerabilă decât bărbatul, are întotdeauna o maximă implicare sufletească în sexualitate, pe când la un bărbat neînsurat, implicarea sufletească tinde spre zero!
- Dacă soţul va simţi „afectivul" soţiei sale ca fiind impregnat de astfel de experienţe „profunde", se va simţi efectiv „sufocat". Niciodată nu va şti cu adevărat, nu va putea pătrunde acolo. Incertitudinea lui va deveni nesiguranţă şi gelozie, iar acestea sunt mai sufocante decât orice coşmar.

| suntserios a răspuns (pentru milan9):

Absolut nimic logic in ceea ce ai scrie. Nu un certificat si o foaie face o persoana fidela alteia. Niciodata.

| milan9 a răspuns (pentru suntserios):

Respecatarea tainei acsatoriei sau, EXCLUSIVITATEA relatiei intime solicitata in spiritualitatea crestina si nu numai nu se refera la semnatura ta indescifrabila pe un act. De aceea se ocupa notarii. Recomandarile morale ale fidelitatii fata de sot/sotie (atat inainte cat si dupa casatorie- chiar si inainte de al/ a o cunoaste ) inseamna infinit mia mult decat actul de casatorie (TAMPA EXPRESIE ATRHICUNOSCUTA).

Daca sotia ta tocmi te-a inselat in dupa amiaza aceasta, fii ferm convins ca iti vei da seama de faptul ca fidelitatea e un subiect mult mai complex...

| sfekla a răspuns:

Cine te-a marginalizat, inseamna ca el insusi e un Virgin ce nu va trece cu usurinta prin testele masturbarii. Masturbatoriumul il va astepta la capatul zilelor lui... o sa vezi!