| DanielleDanielle a întrebat:

De ce musulmanii nu maninca carne de porc?

6 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Că evreii foarte religioși nu mănâncă carne de porc știam, că porcul este animal necurat, că nu rumegă.
Animalele curate au copita despicată și rumegă.
Se vede, că și la islamici, o fi ceva similar.

| Woodenpints91 a răspuns:

Ori n-au bani să cumpere, ori nu se găseşte, ori nu le place. Dacă au alt motiv pentru care să nu mănânce carne de porc înseamnă că sunt complet retardaţi.

| axll a răspuns:

Din cate stiu eu, nu mananca carne de porc pentru ca ei considera porcul un animal murdar. considera ca este "spurcata" pentru ca mananca orice, pentru ca doarme in mizerie etc.

| SadBoyForever a răspuns:

Pentru ca nu le permite religia.

| adyriadry a răspuns:

Chiar tacicamio ie musulman si nici el nu mananca carne de porc dar eu da pentru ca eu sunt crestina. la musulmani se spune ca el cu cornite a intrat an porc si de achea nu mananca.

| aL3xzz a răspuns:

De fapt. straight face musulmani nu manaca carne de porclaughing pentru ca la ei e foarte cald. straight face si cand au taiat odata un porc si lau lasat 2 3 zile la soarestraight face sa imputit lau mancat si nu lea placut si de atunci zice ca porcu e imputit... thinking mda. mare chestiestraight face