| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu mananca musulmanii carne de porc?

Răspuns Câştigător
| Alexutzu61 a răspuns:

Deoarece in religia musulmana, porcul e un animal murdar... am un coleg mulsulman si mi-a ziswinking funda?

5 răspunsuri:
| KhludCiprian a răspuns:

De ce mananca crestinii carne de porc?

E legat de legea evreilor ce zice ca porcul e animal "necurat" alaturi de iepure.

Poti manca doar rumegatoare cu copita despicata, si porcul nu e rumegator.

| Blamely a răspuns:

Religia nu le permite, spunând că porcul e un animal necurat.

| timeOUT a răspuns:

Nu au voie, au reguli care nu trebuie incalcate, nu e vorba ca nu e buna, ci "daca tata zice nu, e nu".

| remuspopa2000 a răspuns:

Pentru că nu le permite religia.

| unprietenaproape a răspuns (pentru remuspopa2000):

Stiu ca nu le permite religia, dar de ce