| OctavianDanielMaria a întrebat:

De ce nu a venit Isus a 2 a oara, ca a zis clar ca vine in timpul vietii celor de acolo "Căci Fiul Omului va să vină întru slava Tatălui Său, cu îngerii Săi; şi atunci va răsplăti fiecăruia după faptele sale.
28. Adevărat grăiesc vouă: Sunt unii din cei ce stau aici care nu vor gusta moartea până ce nu vor vedea pe Fiul Omului, venind în împărăţia Sa.' Matei 16:27-28. Si nu e fiul lui Dumnezeu.Nu are cum sa fie atat fiul omului, incat si fiul lui Dumnezeu.

14 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Cum nu a venit? Tu nu te uiți la știri?
Serios vorbind, nu înțeleg logica întrebării.

| raMLesS a răspuns:

Ai grija ca il stiu personal pe Dumnezeu, si nu e ca ala din biblie,, e un tip smecher si atotputernic. Ies periodic cu el la bere, mergem peste tot, am fost in Japonia, Cambodia, Alaska, Groenlanda, Hawai si chiar si in Egipt cu el. Intr-o fractiune de secunda suntem acolo.
Mergem la party-uri, am fost si la evenimente. E un tip super.
Apropo, dupa moartea mea, o sa imi dea ce puteri vreau, poate sa ma faca vampir, varcolac, inger si drac, dar in continuare o sa mergem in continuare la party-uri si d-astea. Ii place sa se distreze si sa-si foloseasca magiile, il doare-n cot de oamenii prosti (Pana si el a ramas uimit cand a vazut ce tampenii fac tampitii de oameni, sacrificii etc...). El a fost plecat vreo 2000 de ani in afara universului(in afara timpului) si a revenit acum recent. A ramas impresionat de ce a vazut, dar i-a picat fata cand a auzit ce s-a intamplat. Are mai multe dimensiuni, mai multe planete, si intr-un univers a ales sursa primara de sulful, nu carbonul ca aici, intr-altele a ales Siliciul, Astatiniul si Clorul. Lumi total diferite si foarte interesante, mi-a aratat o imagine cu creatiile sale, si sunt de-a dreptul impresionante, alte fiinte si alte forme de viata formidabile. Nu i se arata oricui, li se arata doar catorva, si anume celor deschisi la minte, frumosi si inteligenti. Iti multumesc!

Răspuns utilizator avertizat
| raMLesS a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Da laughing Dar ii trece daca vrea. Dar de obicei nu vrea sa ii treaca pentru ca atunci ii vine inspiratia si incepe sa creeze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In mileniul acesta 3 va veni.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Citeste atent versetele prezentate de Dany si întelege cu mintea ta.
Altfel da la o parte lozincile din biserica si nu fi fricos ci întelege ca a și venit deja în timpul neamului Său.
"Sunt unii din cei ce stau aici care nu vor gusta moartea până ce nu vor vedea pe Fiul Omului"

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi ești drag oricum, dar nu trebuie să râzi de ceva ce este adevărat. Sunt la fel de multe, dacă nu
mai multe, dovezi care atesta existenta lui Dumnezeu decât au agnosticii, atei, si pur și simplu, ideile celor care nu vor sa creadă.

Ești liber să nu crezi, dar atunci bucură-te de asta, dacă iti aduce asta bucurie, si nu mai pierde timpul degeaba cu întrebări pe TPU care denigrează existența Dumnezeirii.
Te îngrijorezi pentru cei care cred? Crezi că ei nu au bucurii? Au mult mai multe decât ai putea bănui.

Nu crezi? Nu crede si punct. Întreabă-mă de altceva. De exemplu despre vreme. laughing "Cum va fi vremea mâine?"
Te voi direcționa către un site de încredere.

| cezar003 a răspuns:

Isus vine la toata lumea, dar nu cand vrem noi si nu ia pe TOATA lumea...se deduce

| cezar003 a răspuns (pentru cezar003):

Tu deja esti dincolo si nu te-a vazut?

Răspuns utilizator avertizat
| cezar003 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

A doua oara vine pentru fiecare in parte daca il primeste

| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu te obosi, caci mai multe sunt oite păstorite de păstori străini decât de Păstorul Adevarat(Biblia)
Multe dintre ele nu vor înțelege ce spui, iar altele din motivul sa nu îsi piarda cultul vor arunca orice spui la gunoi.
Obisnuieste-te cu asta